Connect with us


Teknoloji Haberleri

Apple Ateş Püskürdü: “Epic Games Reklam Kampanyası Yapıyor”

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, günlerdir kendisine saldıran Epic Games’i Fortnite’ın popülerliğini arttırmak için reklam kampanyası yapmakla suçladı.

Zaman:

Tarih:

Apple, Epic Games'in İlgi Çekmek İçin Saldırdığını Söyledi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve piyasa değeri 2 trilyon dolar bandında seyreden Apple, son zamanlarda oyun dünyasının en önemli isimlerinden olan Epic Games ile büyük bir tartışma içerisinde. Geçtiğimiz zamanlarda mobil oyunu Fortnite üzerinde Apple’ın ödeme sistemi yerine kendi ödeme sistemini kullanan Epic Games, bu şekilde Apple’a ödediği %30‘luk kar payını ödememeye çalışmıştı.

%30’luk kar payını ödemek yerine bunu kendi kasasına koymaya çalışan Epic Games, haliyle Apple tarafından bir cezaya çarptırılmıştı. Apple’ın tüm hizmetlerinden yararlanmasına rağmen Apple’a 1 kuruş bile vermemek için kendi ödeme sistemini kullanan Epic Games, bunun sonucunda Apple’dan cevap almıştı. Apple, Epic Games’in bu hareketi üzerine App Store üzerinden Fortnite oyununu kaldırmıştı.

Bunun üzerine Apple’a adeta saldırmaya başlayan Epic Games, Apple’a karşı dava açmış ve Apple’ı haksız rekabet ile suçlamıştı. Bununla birlikte arkasına Spotify gibi diğer teknoloji şirketlerini de alan Epic Games, bunu adeta bir reklam kampanyasına dönüştürmüştü. Ki Apple, konuyla ilgili yeni açıklamalarında Epic Games’in tanıtım yapmaya çalıştığını ve bunun bir kampanya olduğunu iddia etti.

“Epic Games İlgi İstiyor”

Apple Ateş Püskürdü: "Epic Games Reklam Kampanyası Yapıyor" Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, günlerdir kendisine saldıran Epic Games'i Fortnite'ın popülerliğini arttırmak için reklam kampanyası yapmakla suçladı.

Apple’ı bir canavar gibi lanse eden ve halka oynayan Epic Games, Apple’ı fazlasıyla sinirlendirdi. Apple, konu ile ilgili açıklamalarında Epic Games’in Fortnite’a olan ilgiyi yeniden canlandırmak istediğini, bu sebeple Apple’a karşı savaş başlatmış gibi bir kampanya başlattığını söyledi. Fortnite’a olan ilginin Ekim 2019 ile Temmuz 2020 arasında %70’ten fazla azaldığını belirten Apple, Epic Games’in yeniden ilgi toplamak için her yolu denediğini ima etti.

Benzer içerik:  Sosyal Medya Platformlarına 30'ar Milyon TL'lik 2. Aşama Cezaları Kesildi: Sırada Ne Var?

Epic Games’in mağdur değil sabotajcı olduğunu söyleyen Apple, konu hakkında yaptığı açıklamalarda Epic Games’in bir yangın başlattığın, sonra da bu yangının üzerine benzin döktüğünü söyledi. Epic Games’in kendi açtığı bu yangını söndürmek için şimdi de mahkemeden yardım istediğini söyleyen Apple, Epic Games’in sözleşmeyi kabul etmeyerek zaten bu kurallara uymayabileceğini belirtti. Ayrıca dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, kendi kurallarını koyabileceklerini ve bunun rekabet engellemek ile alakasının olmadığını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir