Apple Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğünün Fiyatı Sızdırıldı

Dünyanın en büyük markası olan Apple'ın üzerinde çalıştığı arttırılmış gerçeklik gözlüğünün fiyatı, çıkış tarihi ve bazı özellikleri sızdırıldı.
 Apple Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğünün Fiyatı Sızdırıldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple‘ın üzerinde çalıştığı yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğünün bazı bilgileri ortaya çıkarıldı. Apple’ın yeni ürünleri hakkında pek çok isabetli sızıntılarıyla tanınan ünlü analist Jon Prosser, Apple’ın yeni arttırılmış gözlüğü hakkında bir çok bilgi paylaştı. Ürünün çıkış tarihi, bir çok özelliği ve fiyat etiketi gibi önemli bilgileri paylaşan Prosser, bu konuda oldukça isabetçi bir kişi olarak karşımıza çıkıyor.

Apple’ın üzerinde çalıştığı Apple Glasses isimli arttırılmış gerçeklik gözlüğünün prototipini ve arayüzünü gördüğünü iddia eden Jon Prosser, çektiği YouTube videosu ile birlikte gözlüğün pek çok bilgisini bizlerle paylaştı. Prosser, gördüğü tasarımda gözlüğün plastik çerçeveye sahip olduğunu belirtirken, bu çerçevenin daha sonra metal olarak karşımıza çıkabileceğini belirtti.

Ayrıca çerçevenin köşesinde iPad Pro’a kullanılan LiDAR tarayıcısının da kullanılacağı belirtildi. LiDAR tarayıcı, kısaca; lazer darbeleri kullanarak bir nesne veya bir yüzeyin uzaklığını anlamamızı sağlayan teknoloji.

İlgili İçerik  Netflix, Çalışanları İçin Toplam 150 Milyon Dolar Bağışladı
Apple Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğünün Fiyatı Sızdırıldı

Jon Prosser, açıklamalarının devamında bu gözlüğün kablosuz şarj adaptörüne de sahip olacağını ve kutusundan kablosuz şarj standı ile birlikte çıkacağını belirtti. Ayrıca açıklamalara göre bu arttırılmış gerçeklik gözlüğü tüm verileri iPhone aracılığıyla yapacak. Yani telefonu kablosuz bir şekilde gözlüğe bağlayacaksınız ve gözlük, ekranda telefondaki verielri gösterecek.

Gözlüğün çerçevelerine dokunarak gözlüğü kontrol edebilirken, dilerseniz el hareketleriniz ile de kontrol sağlayabileceksiniz. Prosser, gözlüğün 2022 yılında satışa başlamış olacağını iddia ediyor. Prosser’a göre gözlüğün lansmanı 2021 ilk çeyreğine kadar yapılacak.

Ayrıca gelelim en önemli bilgi olan fiyat bilgisine. Jon Prosser, Apple’ın şuanda üzerinde çalıştığı arttırılmış gerçeklik gözlüğünün 499 dolarlık fiyat etiketi üzerinden satışa çıkacağını belirtiyor. Cihazın ülkemizde satışa sunulduğunu düşünürsek 3.400TL+vergiler şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın