Connect with us


Mobil Haberler

Apple App Store, Fortnite’ı Mağazadan Kaldırdı

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından biri olan ve geçtiğimiz zamanlarda mobilde de yayınlanan Fortnite, bir anlaşmazlık sebebiyle App Store’dan banlandı.

Zaman:

Tarih:

Apple App Store, Fortnite'ı Mağazadan Kaldırdı

Son zamanların en çok ilgi çeken oyun şirketlerinden olan, oyuncuların adını sıkça duyduğu Epic Games, dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple ile oldukça dikkat çeken bir problem yaşadı. Ortaya çıkan bilgilere göre Fortnite mobil oyununda kendi ödeme sistemini kullanan Epic Games, Apple App Store kurallarına uymadığı gerekçesiyle App Store’dan banlandı. Oyun, anlık olarak App Store‘da bulunmuyor.

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından biri olan ve mobil platformlarda da hızla yükselen Fortnite’ın App Store üzerinden banlanmasına neden olan şey aslında oldukça ilginç. Epic Games, App Store üzerinde bulunan ödeme sistemindeki payın yüksek olması sebebiyle kendi ödeme sistemini Fortnite Mobile’a entegre etme kararı aldı. Epic Games’in bu kararı oldukça iyi görünse de, Apple’dan çok sert bir yanıt gecikmeden geldi.

Apple App Store, Fortnite'ı Mağazadan Kaldırdı Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından biri olan ve geçtiğimiz zamanlarda mobilde de yayınlanan Fortnite, bir anlaşmazlık sebebiyle App Store'dan banlandı.

Epic Games’in kendi ödeme sistemiyle Apple kurallarını ihlal ettiği belirtilirken, bunun neden yapıldığı da ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Apple, ödeme sistemi üzerinde pay alıyor ve bu sebeple oyunculara oyun içi paketler yüksek fiyattan satılıyor. Bu sebeple harekete geçen Epic Games, Apple’a pay ödemeden açtığı yeni ödeme sistemi ile daha ucuz paket satmaya başlama kararı aldı. Eğer oyuncular App Store aracılığıyla oyun içi 1.000 V-Bucks almak isterse 9,99 dolar ödeyecek. Eğer Epic Games’in kendi ödeme sisteminden alırsa, Apple’a herhangi bir pay ödenmeyeceği için otomatik olarak ücret düşmüş olacak ve pakete 7.99 dolardan sahip olabileceksiniz. Hem oyuncular için, hem de Epic Games için durum oldukça hoş gözükse de, Apple bu davranışa hiç de hoş bakmadı.

Benzer içerik:  GUNNAR, Yeni Oyuncu Gözlüğünü Tanıttı: Fiyatı ve Özellikleri
Apple App Store, Fortnite'ı Mağazadan Kaldırdı Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından biri olan ve geçtiğimiz zamanlarda mobilde de yayınlanan Fortnite, bir anlaşmazlık sebebiyle App Store'dan banlandı.

Epic Games’in pay ödememek ve daha fazla kar elde etmek, diğer bir yandan oyunculara daha uygun fiyatlara paket sunmak amacıyla attığı bu adım, Apple’ın, App Store üzerinden Fortnite’ı kaldırmasıyla son buldu. Şuan için 2 şirketten de konuya ilişkin bir açıklama yapılmazken, ortaya çıkan haberler sosyal medyada oyuncuların gündemine oturdu.

Gelişmeleri sizlere aktaracağız. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir