Connect with us


Teknoloji Haberleri

Apple, Eşyalarınızı Kaybetmemenizi Sağlayacak “AirTags” Sistemi Üzerinde Çalışıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, değerli eşyaları kaybetmememizi sağlayacak yeni teknolojisi AirTags üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Zaman:

Tarih:

Apple, Eşyalarınızı Kaybetmemenizi Sağlayacak "AirTags" Sistemi Üzerinde Çalışıyor ABD merkezli teknoloji devi Apple, değerli eşyaları kaybetmememizi sağlayacak yeni teknolojisi AirTags üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, yeni ürünleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Apple’ın uzun zamandır merak konusu olan yeni ürünü AirTags hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Akıllı telefon pazarında ve birçok alanda büyük başarılar kazanan teknoloji devi Apple, değerli eşyalarınızı kaybetmemenizi, veya kaybettiğinizde bulmanızı sağlayacak AirTags’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Değerli ürünlerinizi korumanızı sağlayacak olan AirTags sisteminin, kayıp ürünlerinizi de rahatlıkla bulmanızı sağlayacağı söyleniyor. Önemsediğiniz eşyaları rahatlıkla koruyabileceğiniz bir sistem olarak karşımıza çıkacak olan Apple AirTags, dilediğiniz ürünleri Apple cihazlarınız üzerinden takip edebilmenizi sağlayacak. Hem de o eşyaların nerede olduğunu eşzamanlı olarak Apple cihazlarınızdan görüntüleyebiliyorsunuz.

Aslında daha önce Tile adlı benzer bir cihazı piyasaya süren Apple, bu sefer AirTags adlı bu cihazında çok daha farklı teknolojiye yer verecek. Tile gibi ürünler Bluetooth özelliği sayesinde ürünlerinizin yerini tespit ederken, AirTags ise UWB desteği sayesinde ürünlerinizi bulmanızı sağlayacak. UWB, yani ultra geniş bant teknolojisi, geniş bir radyo dalgası kullanarak kısa mesafelerde yüksek oranlarda veri aktarabiliyor. Bu da ürünlerinizin yerini tam olarak tespit edebilmenizi sağlıyor.

Nokta Atışı Tespit Yapabilecek

Apple, Eşyalarınızı Kaybetmemenizi Sağlayacak "AirTags" Sistemi Üzerinde Çalışıyor ABD merkezli teknoloji devi Apple, değerli eşyaları kaybetmememizi sağlayacak yeni teknolojisi AirTags üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Apple AirTags, takip etmek istediğiniz ürünleri nokta atışı olarak bulmanızı sağlıyor. Örneğin evde kumandaya AirTags yerleştirdiğinizde, Apple cihazlarınız üzerinden kumandayı yönlü halde bulabiliyorsunuz. Yani AirTags, teknolojisi sayesinde Apple cihazlar üzerinde yön göstergeleriyle sizi o ürünün bulunduğu noktaya yönlendiriyor.

Benzer içerik:  Devler Çarpışıyor: Apple, Samsung'a 950 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

AirTags’i kullanabilmeniz için cihazınızda U1 yongasının bulunması gerekiyor. Bu da, iPhone 11 ve iPhone 12 serisinde bulunuyor. Yani AirTags kullanabilmeniz için iPhone 11 üstü bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. AirTags aparatlarını, dilediğiniz ürüne yerleştiriyor ve bu sayede o ürünü koruyabiliyorsunuz. O üründen uzaklaştığınızda telefonunuz alarm verirken, ürünü ev veya kafe gibi yelerde kaybettiğinizde “Cihazımı Bul” uygulaması üzerinden tam nokta tespiti yapabiliyorsunuz.

Ortaya çıkan bilgilere göre bu ürünün testleri 6 Kasım’da tamamlanacak. Diğer bir yandan cihazın piyasaya en az 2021 yılının başlarından sonra sürüleceğini söyleyebiliriz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir