Apple Açıkladı: Çalışanlar Kademeli Olarak Geri Dönecek

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, corona virüsü sebebiyle aldığı evden çalışma uygulamasının nasıl kaldırılacağını açıkladı.
 Apple Açıkladı: Çalışanlar Kademeli Olarak Geri Dönecek

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan ABD merkezli Apple, corona virüsü sebebiyle getirdiği evden çalışma uygulamasını nasıl sonlandıracağını açıkladı. Açıklamalara göre Apple, evden çalışma uygulamalarını Facebook ve Google’ın kaldırdıı şekilde kaldıracak.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz zamanlarda Google corona virüsü kısıtlamalarını kaldıracağını açıklamış ve çalışanların kademeli olarak şirkete döneceğini açıklamıştı. Google ve Facebook gibi şirketlerden sonra Apple da konu ile ilgili aldığı kararı açıkladı.

Apple’ın aldığı karara göre bir süredir corona virüsü sebebiyle evden çalışan Apple çalışanları, yavaş yavaş ofise dönmeye başlayacak. Fakat bunun kontrollü bir şekilde yapılabilmesi amacıyla çalışanlar kademeli olarak işlerine dönecek.

Apple Açıkladı: Çalışanlar Kademeli Olarak Geri Dönecek

Bloomberg’in aktardığı habere göre Apple, çalışanlarını kademeli olarak işe döndürmeye başlayacak. İlk olarak evden çalışılmayacak işlerde çalışan Apple görevlileri, ofise dönmeye başlayacak. Yani ilk etap ofiste yapılacak işlerde çalışan kişileri kapsayacak. Şirket, diğer etaplarda kimlerin ofise döneceği hakkında bir toplantı yapacak ve sonucu bu hafta içerisinde açıklayacak.

Açıklamalara göre Apple’ın ofise dönüş uygulaması, Mayıs sonlarında ve Haziran ayının başında uygulanmaya başlayacak. Apple gibi bir çok dünya devi şirket de tekrar ofise dönüş uygulamalarını önümüzdeki zamanlarda başlatacak. Coronavirüs henüz ABD’de kontrol altına alınmış olmasa da şirketler yavaş yavaş açılmaya başlıyor.

İlgili İçerik  Elon Musk, Servetini Katlayarak Dünyanın En Zengin 9. Kişisi Oldu

Dilerseniz hemen aşağıdan corona virüsü son durum bilgisine ulaşabilir, daha fazla covid-19 haberi için “kitle.net” web sitemize göz atabilirsiniz. Aşağıdaki son durum bilgisi, bing.com/covid adresindeki verilere dayanmaktadır. İlgili adresten teyit edebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (13.05.2020 – 23:30)

corona virüsü son durum
  • Bulaştığı Toplam Kişi: 3,308,055
  • Etkin Vaka: 2,495,476
  • Hayatını Kaybedenler: 294,155
  • Kurtarılan Kişi: 1,518,424
  • Türkiye: 37,447 etkin vaka – 3,952 ölüm
  • İtalya: 78,457 etkin vaka – 31,106 ölüm
  • Çin: 2,005 etkin vaka – 4.633 ölüm
  • ABD: 1,087,469 etkin vaka – 83,953 ölüm
  • İspanya: 103,168 etkin vaka – 27,104 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın