Apple, 2020 Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, bu yılın üçüncü çeyrek mali raporunu resmi web sitesinde yayınladı.
 Apple, 2020 Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, düzenli olarak yaptığı mali rapor açıklamasını gerçekleştirdi. Covid-19 süresince şirkette yaşanan gelişmeleri aktaran Apple, bu süreçte gelirini arttırdığını yayınladığı raporlar ile ortaya koydu. Birçok şirket pandemi sürecinde düşüş yaşarken, Apple ise oldukça iyi bir şekilde yükselişini sürdürmeyi başardı.

27 Haziran’da sona eren üçüncü çeyrek raporlarını aktaran Apple, covid-19 sürecinde düşüş değil yükseliş yaşadığını gösterdi. Rapora göre Apple, geçen yılın aynı dönemine göre gelirlerinde tam %11‘lik bir yükseliş yaşadı. Diğer bir yandan hisse senedi başına yapılan kar da 2,58 dolar olarak rapora eklendi. Buna göre Apple, hisse senedi kar oranlarında ad geçtiğimiz yıla göre %18‘lik bir yükseliş yaşadı. Hisse senedi başına 2,05 dolarlık artış bekleyen Apple, 2,58 dolar ile beklediğinden de yükseğine ulaşmayı başardı.

Diğer bir yandan 2020 üçüncü çeyreği için 52 milyar dolar gelir beklenirken, 59.7 milyar dolarlık gelir ile bu rakamlar da aşıldı. Kovid-19 sürecinde beklediğinin çok daha üzerinde bir gelir elde eden Apple, yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. Uluslararası satışlarda oldukça iyi bir büyüme yaşayan Apple, gelirlerini bu sayede arttırdı. Rapora göre Uluslararası satışlar, bu çeyrek gelirinin %60‘ını oluşturuyor.

İlgili İçerik  HTC U20 5G Fiyatı ve Özellikleri
Apple, 2020 Üçüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Corona virüsü salgını sürecinde birçok şirket gelirlerinde düşüş yaşarken, Apple ve birçok dijital şirket de oldukça iyi bir büyüme yaşadı. Netflix, Zoom gibi pek çok servis devasa gelir artışları yaşarken, Google ise gelirlerinde düşüş yaşadı. Google tarihinde gelir düşüşü yaşanan ilk yıl, bu yıl oldu.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın