Apple, 165 Milyar Dolarlık Disney’i Satın Alabilir

 Apple, 165 Milyar Dolarlık Disney’i Satın Alabilir

Corona virüsünden oldukça kötü etkilenen The Walt Disney Company, hisselerinde 85 milyar dolarlık düşüş yaşadı. Uzmanlar, bu düşüşten sonra Apple‘ın tekrar Disney Company‘e satın alma teklifi sunabileceğini belirtti.


İlginizi Çekebilir: Apple, Coronavirus Sebebiyle Tüm Mağazalarını Kapattı

Dünyayı kasıp kavuran Corona virüsü, ekonomiyi de çok kötü yönde etkiledi. Piyasalar çöküş yaşarken, dünyanın en büyük eğlence şirketi The Walt Disney Company hisselerinde 85 milyar dolarlık düşüş yaşadı.

Disney’in bu düşüşü ise uzun zamandır şirkete teklif götüren Apple’ın tekrar teklif verebileceğini akıllara getirdi. 86 milyarlık düşüş yaşayan The Walt Disney Company’nin şuanlık piyasa değeri 165 milyar dolar. Apple’ın kasasındaki senet ve nakit paralar ise 107 milyar doları buluyor. Uzmanlara göre teknoloji devi Apple, Disney’e tekrar teklif götürürse şirketi satın alabilir.

Uzmanlara göre Apple, uzun zamandır The Walt Disney Company’i bünyesine katmaya çalışıyor. Açıklamalara göre corona virüsü sebebiyle yaşanan ciddi değer kaybı Apple’ın önünü açabilir.

Dünyanın en büyük eğlence şirketi olan Disney, Marvel, Disney Pixar, Star Wars, National Geographic gibi kuruluşları da bünyesinde barındırıyor.

İlgili İçerik  Apple, "Yağma Kutuları" Sebebiyle Davalık Oldu

Ayrıca Disney Company’nin yeni dijital yayın hizmeti Disney Plus’ın da 29 milyona yakın abonesi bulunuyor.

Ayrıca Corona virüsü son durum bilgisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (19.03.2020 – 19:15)


KKTC'de 1 Kişi Corona Virüsü Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 229.472
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 9.344
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 85.862
  5. Türkiye: 189 vaka – 2 ölüm

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın