Connect with us


Dünya'dan Haberler

Apple, 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, 2 trilyon dolarlık piyasa değerinden hızla düştü. Şirket, 1 ayda 200 milyar dolarlık değer kaybetti.

Zaman:

Tarih:

Apple, 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, 2 trilyon dolarlık piyasa değerinden hızla düştü. Şirket, 1 ayda 200 milyar dolarlık değer kaybetti.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan ve özellikle ürettiği akıllı telefon modelleri ile büyük dikkat çeken Apple, son zamanlarda aslında çok büyük bir piyasa değeri artışı yaşamıştı. Yaşadığı piyasa değeri artışıyla birlikte milyar dolarları aşan, trilyon dolarları bulan Apple, aynı zamanda dünyanın 2 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan ilk şirketi olmayı da başarmıştı.

Geçtiğimiz ayın ortalarında tam 2 trilyon 50 milyar dolarlık toplam piyasa değerini geride bırakan, dünyanın en büyük şirketi olan ve 2 trilyon dolara ulaşan ilk şirket ünvanına da sahip olan Apple, adeta rekordan rekora koşmuş ve yatırımcılarına büyük paralar kazandırmıştı. Fakat geçtiğimiz ay iyi yönde ilerleyen Apple, bu ay pek de iyi bir sonuç alamadı. Teknoloji devi, piyasa değerinde çok büyük bir kayıp yaşamaya başladı.

1 Eylül‘de hisse başı değeri 134,20 doları gören Apple’ın bugünkü hisse başı değeri 106,84 dolara kadar geriledi. Bu da 1 ay önce 2,05 Trilyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan şirketin, 1,85 trilyo dolara kadar gerilemesine sebep oldu. 200 milyar dolar gibi devasa bir piyasa değeri kaybı yaşayan Apple, dünyanın en değerli 2. şirketi oldu. Apple’ın yerini ise 2 trilyon dolarlık değerlemeyi aşan Saudi Aramco adlı petrol şirketi aldı.

Benzer içerik:  Epic Games'e Apple ile Giriş Yapma Özelliği Kaldırılıyor

Kayıp, 200 Milyar Dolar

Apple, 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, 2 trilyon dolarlık piyasa değerinden hızla düştü. Şirket, 1 ayda 200 milyar dolarlık değer kaybetti.

Yatırımcılarına geçtiğimiz ay kazandıran Apple, bu ay fazlasıyla kaybettirdi. Yaklaşık 20 günde %20’yi aşkın değer kaybı yaşayan Apple, yatırımcılarının da %20’lik bir servet kaybetmesine sebep oldu. Dev teknoloji şirketi her ne kadar değer kaybı yaşasa da, hala dünyanın en büyük ve en değerli şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir