Connect with us


Dünya'dan Haberler

Antivirüs Yazılımcısı John McAfee Tutuklandı

Dünyanın en çok kullanılan antivirüs yazılımlarından McAfee’in yazılımcısı ve kurucusu olan John McAfee, vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık sebebiyle tutuklandı.

Zaman:

Tarih:

Antivirüs Yazılımcısı John McAfee Tutuklandı

Dünyanın en çok bilinen antivirüs programlarından biri olan McAfee‘in yazılımcısı ve kurucusu John McAfee, ortaya çıkan haberlere göre oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Bilgisayarlar için güvenlik yazılımları üreten McAfee adlı şirketin kurucusu ve yazılımcısı olan John McAfee, dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığı suçlamaları sebebiyle hedef haline gelmiş durumda. John McAfee, suçlamalar sebebiyle 30 yıl hapis ile yargılanıyor.

Yazılım dünyasının ve kripto para dünyasının en önemli isimleri arasında bulunan John McAfee, 1987 yılında kurduğu McAfee şirketiyle bilgisayarlar için oldukça iyi güvenlik yazılımları geliştirmiş ve şirketinin değerine değer katmıştı. Dünya çapında oldukça popüler bir şirket olan ve ismini John McAfee’in soy adından alan McAfee firması, 2010 yılında dev teknoloji şirketi Intel tarafından 7,68 milyar dolarlık bir yatırım ile satın alınmıştı.

Şuanda Intel ve Texas Pacific Group bünyesinde bulunan McAfee’in kurucusu John McAfee, ortaya çıkan haberlere göre İspanya’da tutuklandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC) tarafından dava açılmasının ardından ortaya çıkan tutuklama iddiaları, John McAfee’in zorlu bir süreçten geçeceğini ortaya koyuyor. 5 kez vergi kaçırmaya çalıştığı ve 5 kez de vergi beyannamesini doğru şekilde bildirmediği belirtilen John McAfee’in, toplamda 30 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

Benzer içerik:  Gelmiş Geçmiş En Korkunç Film "Bilimsel Olarak" Açıklandı
Antivirüs Yazılımcısı John McAfee Tutuklandı Dünyanın en çok kullanılan antivirüs yazılımlarından McAfee'in yazılımcısı ve kurucusu olan John McAfee, vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık sebebiyle tutuklandı.

Ünlü yazılımcı John McAfee, ortaya çıkan haberlere göre normalde 5 yıl hapis cezasına sebep olan “vergi kaçakçılığı” suçunu 5 kez işlemişti. Diğer bir yandan normalde 1 yıl hapis cezasına sebep olan vergi beyannamesini yanlış bildirme suçunu da 5 kez işlemişti. Bu da John McAfee’i toplamda 30 yıllık bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini ortaya koyuyor.

Diğer bir yandan kripto para dünyasında da oldukça iyi işlere imza atan McAfee’in, kripto para dünyasında dolandırıcılığa karıştığı belirtiliyor. 75 yaşındaki John McAfee’in kripto para üreticilerinden kripto para aldığı fakat bunları gizlediği söyleniyor. Yatırımcıları ICO programlarına teşvik eden McAfee, 23,1 milyon dolarlık kripto paranın da ödemesini yapmamakla suçlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir