Anonymous, George Floyd Konusunda ABD’yi Tehdit Etti

Dünyanın en büyük hacker gruplarından olan Anonymous, George Floyd cinayeti ile ilgili "gerekli adımlar atılmazsa, bizim atacağımız adımları bekleyin" açıklamasında bulundu.
 Anonymous, George Floyd Konusunda ABD’yi Tehdit Etti

Dünyanın en büyük hacker grubu olarak bilinen ve bünyesinde pek çok aktivisti bulunduran Anonymous grubu, ABD’de yaşanan George Floyd cinayeti ile ilgili çok sert tepki gösterdi. George Floyd’un ölümüne sebep olan polisin gerekli cezayı alması gerektiğini belirten Anonymous grubu, “Gerekli adımları atın. Aksi takdirde bizim atacağımız adımları bekleyin” açıklamasında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri yetkililerine adeta gözdağı veren Anonymous grubu, video içerisinde ABD polisi tarafından öldürülen pek çok insan hakkında konuştu. ABD polisinin pek çok insana şiddet uyguladığını ve artık polislerin insanları korumadığını söyleyen Anonymous grubu, bu polislere ceza verileceğini düşünmediklerini, bir çok suçunu paylaşacağını açıkladı.

Özellikle Miennapolis departmanını hedef alan Anonymous grubu, ilk olarak George Floyd’un katili olan polisin cezalandırılmasını, daha sonra da bu ve benzeri girişimlerde bulunan polislerin cezalandırılmasını talep etti. Anonymous “Bu polislerle ilgili gerekli adımlar atılsın, aksi takdirde bizim atacağımız adımları bekleyin.” açıklamalarında bulunarak adeta yetkilileri tehdit etti.

Anonymous: Bizi Bekleyin!

Anonymous Georger Floyd Açıklaması Türkçe: “İnsanları öldüren ve bir çok suç işleyen polis memurlarının tıpkı bizim gibi erişilebilir olması gerekir. Aksi takdirde, ne isterlerse istesinler yapabileceklerine dair lisansları olduğuna inanacaklardır. Bunun sadece polisler arasındaki birkaç çürük elma tarafından yapıldığını düşünebilirsiniz. Fakat bu suçu işleyen polis memurlarını savunmak için ayakta duran ve hiçbir şey yapmayan polislere ne diyeceksiniz?

Vatandaşları korumak için yemin etmiş sizin gibi polis memurları, bu suçluları korumak için soruşturma açılmasını reddediyor. İnsanlar son bir kaç yıldır kendilerini korumak için yemin eden bu memurlar tarafından yolsuzluğa ve şiddete maruz kalıyor. Bir çok insan, polis memurlarının bizi kurtarmak için görevde olmadıklarını öğrenmeye başladılar. Daha ziyade, onlar bize baskı yapmak için buradalar.

Yetkililerin emirlerine uyarak düzeni sağlamak için görevdeler. İnsanları güvende tutmak için değil, kontrol altında tutmak için buradalar. Aslında küresel baskı sistemini sürdürebilmek için kullanılan mekanizmalar. Dünya sonunda bunun farkına varıyor. Ve her bir kişinin gereksiz yere öldürüldüğünü, gereksiz yere kan döküldüğünü her gördüklerinde sinirleniyorlar. Bu polis memurları cezai işlemlerle karşı karşıya kalmalılar. Özellikle George Floyd’un katili (Chauvin) cinayet suçlamasıyla soruşturulmalı.

Ne yazık ki biz, örgütünüzün yolsuzluklarından dolayı adaleti yerine getireceğine inanmıyoruz. Bu yüzden pek çok suçunuzu ortaya çıkaracağız. Biz orduyuz, Bizi bekleyin!”

Yayınladığı videoda pek çok polisin öldürdüğü kişilere değinen Anonymous, George Floyd cinayetinin sadece buzdağının görünen tarafı olduğunu söyledi.

İlgili İçerik  ABD, Çin Merkezli Uygulamaları ve TikTok'u Yasaklayabilir

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın