Android Gizli Özellik Kodları

Android cihazlarda kullanabileceğiniz USSD Kodlarını, yani gizli özellik kodlarını bu makalemizde listeledik. Gelin birlikte göz atalım...
 Android Gizli Özellik Kodları

Sizler için Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz USSD kodlarını, yani gizli özellik kodlarını derledik. Bu USSD kodları, çoğunlukla telefoncuların veya teknik servisin cihaz hakkıdna bilgiler almasına ve testler yapmasına olanak sağlıyor. Fakat bu kodları dilerseniz siz de cihazınızda test edebiliyorsunuz.

Örneğin USSD kodları ile IMEI numaranızı görme işlemi yapabilir, Bluetooth veya Ses kartınızı test edebilir, yazılım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bu ve benzeri pek çok özellik, USSD kodları ile kontrol edilebilir. Biz, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir çok USSD kodunu bu makalemizde hazırladık. Yapmanız gereken tek şey, arama ekranına giderek aşağıdaki numaralardan istediğiniz birini tuşlamanız. Dilerseniz hemen aşağıdan Android USSD kodlarına göz atabilirsiniz. Çalışmayan kodları ayıklayarak, en önemli ve gerekli kodları listeledik. Eksik gördüğünüz kodlar varsa sayfanın en altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

İlgili İçerik  Facebook Verilerini Çalan 25 Uygulama Android'den Kaldırıldı

Android USSD Kodları

Android Gizli Özellik Kodları

IMEI Sorgulama Kodu *#06#

Bu kodu yazdığınızda telefonunuzun IMEI kodu bilgisi karşınıza çıkacaktır. Bu kod ile IMEI numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Test Ekranı Kodu *#0*#

Bu ekranda telefonunuzun testlerini sağlayabilirsiniz. Kamera testi, hoparlör ve mikrofon testi, renk testi ve dokunma testi gibi testler bu ekrandan kontorl edilebilir. Genellikle teknik servis veya telefoncular tarafından kullanılır.

Çağrı Yönlendirme Bilgisi *#67#

Bu kodu girerek sim kartınızın çağrı yönlendirme bilgisini alabilirsiniz. Sim kartınız bir numaraya yönlendirildiyse, bu ekranda görünecektir.

Telefon Numarasını Gizleme Kodu #31#

Bu kodu aramak istediğiniz numaranın önüne koyarak numaranızı gizleyebilirsiniz. Örneğin #31#05350000000 şeklinde tuşlayarak arama yapabilirsiniz.

*#12334# Samsung Cihazlarda Yazılım Bilgisi Öğrenme

Samsung cihazlarınızda bu kod ile yazılım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi 10 Anime Film Önerisi! başlıklı makalemizde Anime Film İncelemesi, Anime Film Önerisi ve En İyi 10 Anime Film hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın