Android Klavye Nasıl Türkçe Yapılır?

 Android Klavye Nasıl Türkçe Yapılır?

Android cihazınızda format attıysanız, yeni aldıysanız, veya hali hazırda bulunan ayarlarınızı sıfırladıysanız klavyenizi Türkçeleştirmek çok zor bir işlem haline gelebilir. Çünkü bazı telefonların fabrika ayarlarında Türkçe dil desteği bulunmadığından dolayı ayarlardan dil paketi indirmeniz gerekiyor. Bu makaleyi dikkatlice okuyarak Android telefonunuzun klavyesini kolay bir şekilde türkçeleştirebilirsiniz. Hadi hemen makalemize geçelim.


İlginizi Çekebilir: Arkadaşlarınız ile Uzaktan Aynı Anda Film İzleme Uygulamaları

Android cihazlarda en çok ortaya çıkan sorunlardan birisi Türkçeleştirilemeyen klavyeler olabiliyor. Bazı cihazlarda format atıldığında, ayarlar sıfırlandığında veya cihaz yeni alındığında klavye Türkçe olmayabiliyor.

Google Play Store üzerinden indirdiğiniz türkçe klavyeler ise çoğu zaman işinize yaramayabiliyor. Zaten bu tür farklı klavyelere geçişte alışmak oldukça zor oluyor.

Tüm bu sorunları ortadan kaldırmanız için yapmanız gereken şey ise klavyenize Türkçe dil desteği paketi indirmek. Fakat bunu Google Play Store üzerinden değil, ayarlar üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Merak etmeyin bu makalemize bunu öğrenmek için geldiğinizi biliyoruz ve sizler için hemen aşağıda detaylıca anlatıyoruz.

İlgili İçerik  Rekabet Kurumu, Google Hakkında Resmi Açıklama Yaptı

Android Klavye Nasıl Türkçeleştirilir 1. Cihazınızda “Ayarlar“a girin
 2. Genel Yönetim” tıklayın.
 3. Dil ve Giriş“e tıklayın.
 4. Ekran Klavyesi” tıklayın.
 5. Orjinal Klavyenizi seçin.
 6. Diller ve Türler” tıklayın.
 7. Giriş Dillerini Yönet” tıklayın.
 8. Bu ekranda sadece “Türkçe“yi aktif hale getirin. Dil paketi yoksa yine aynı ekran üzerinden indirebiliyorsunuz.
 9. Sadece “Türkçe“yi aktif hale getirdiyseniz ” kere geri tuşuna basın.
 10. Türkçe” yazısına tıklayın.
 11. Türkçe Q Klavye” seçin.

İşte yapacağınız işlemler bu kadar. Bu işlemler bir çok Android cihazda aynı olsa da bazı cihazlarda değişiklik gösterebilir. Fakat siz yukarıda yazdığımız adımları sizin ekranınızdaki seçeneklere göre uygulamaya çalışırsanız büyük ihtimal başarılı olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın