Connect with us


Genel

Android Telefon ve Tabletlere Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemli telefonlarınıza ve tabletlerinize kolaylıkla format atabilmeniz için yapmanız gereken işlemleri bu makalemizde sıraladık. Dilerseniz hemen göz atabilirsiniz…

Zaman:

Tarih:

Android Telefonlara Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android‘ler, bazen kullanıcılara sorunlar çıkartabilir. Android cihazlarınız ilk aldığınızda her ne kadar hızlı ve tam istediğiniz gibi çalışabilse de, siz o telefonu kullandıkça eskiyecek ve yavaşlayacaktır. Veya telefon içerisinde yaptığınız değişiklikler, telefonunuza herhangi bir zarar verebilir ve bu durumda telefonunuzda çeşitli sorunlar meydana gelebilir.

İşte bu tür durumlarda, sisteminizi doğru düzgün kullanamadığınızda format atmanız yapabileceğiniz en iyi şeydir diyebiliriz. Format atmadan önce gerekli olan dosyaları ayrı bir cihaza kopyalamanız, daha sonra format atmanız kesinlikle önemlidir. Çünkü format attığınızda tüm bilgiler, fotoğraflar, uygulamalar vb. cihazınızdan silinecektir. Bu durumda o bilgilere yeniden erişebilmeniz için, format atmadan önce o bilgileri kopyalamış olmanız gerekmektedir.

Eğer cihazınızdaki her şeyin silinmesini onaylıyorsanız, format işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Telefonunuza atacağınız format telefonunuzu hızlandıracağı gibi, sıfır bir telefon gibi kullanabilmenizi sağlayacaktır. Format işlemi, Android işletim sistmeli telefonlarda oldukça kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Dilerseniz hemen aşağıdan telefonu ilk aldığınız hale döndürecek şekilde nasıl format atacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan bir nokta olursa bu makalenin alt tarafında bulunan yorum bölümünden sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Benzer içerik:  Yolda Karşılaştığınız Kişileri Sosyal Medyada Bulmak!

Android Format Atma Nasıl Yapıır?

Android Telefon ve Tabletlere Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır? Android işletim sistemli telefonlarınıza ve tabletlerinize kolaylıkla format atabilmeniz için yapmanız gereken işlemleri bu makalemizde sıraladık. Dilerseniz hemen göz atabilirsiniz...
  • Telefonunuzdan Ayarlar’a girin.
  • Genel Yönetim bölümüne girin.
  • Sıfırla bölümüne girin.
  • Fabrika Ayarlarına Sıfırla bölümüne girin.
  • Onaylıyorsanız, en alta inin ve sıfırla tuşuna tıklayın.

İşte Android işletim sistemli cihazlarda, telefonlarda ve tabletlerde format atma işlemi bu kadar basit. Fakat bu işlemi yaptığınızda tüm verilerinizin silineceğini unutmayın. Bu format işlemi, cihazınızda kayıtlı olan Google hesabını, sistemin ve uygulamaların verilerini, ayarları, indirilen tüm uygulamaları, müzikleri ve fotoğrafları, ve buna benzer her şeyi sıfırlar.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir