Amerika’dan Çin’e Gönderme: Sorumlular Hesap Verecek

 Amerika’dan Çin’e Gönderme: Sorumlular Hesap Verecek

Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü hakkında Amerika’dan çok ilginç açıklamalar geldi. ABD Dışişleri Başkanı Mike Pompeo, “Sorumluların hesap vereceği bir zaman gelecek. Bunun olacağından çok eminim.” ve “Çin hükümeti, Çin Komünist Partisi bu bilgiyi zamanında vermedi. Bu çok esef verici.” açıklamalarında bulundu.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Salgınını Bill Gates Yaratmış Olabilir Mi?

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, corona virüsü ile ilgili yaptığı açıklamalarda oldukça ilgi çeken sözler söyledi. Virüs salgınının gizlendiğini öne süren Pompeo, Çin’in zamanında bilgi vermediğini öne sürerek Çin hükümetine göndermede bulundu. “Sorumluların hesap soracağı gün gelecek” şeklinde konuşan Pompeo, devamında şunları söyledi;

Sorumluların hesap vereceği bir zaman gelecek. Bunun olacağından çok eminim. Şu anda Amerikan ve sonra küresel ekonomiyi sistematik olarak yeniden başlatmak için mevcut görevimize odaklanmak zorundayız ancak suçlama zamanı gelecek. Hiçbir ülkenin bir daha böyle bir şeye yol açmayacağından emin olmalıyız.

Dünya genelinde neredeyse 2 milyon kişiye bulaşan corona virüsü, 123.348 kişinin de ölümüne sebep oldu. Corona virüsünün en çok zarar verdiği ülke ise Amerika oldu. Amerika, corona virüsü felaketi sebebiyle 25.073 vatandaşını kaybetti. Ayrıca ABD, bu kadar can kaybı yaşanırken ekonomide de büyük bir küçülme yaşadı. Kapanan işletmeler, evinden çıkmayan kişiler ve sonucundaki dünya piyasalarındaki durgunluk oldukça kaygı yarattı.

İlgili İçerik  Tesla'nın Güneş Paneli Fabrikasında Çalışan 1 Kişide Covid-19 Pozitif Çıktı

Bunun bir sorumlusu olduğunu düşünen ABD’li yetkililer, Pompeo gibi Çin’e karşı bazı göndermeler yapmayı ihmal etmedi. ABD Başkanı Donald Trump, virüsün yayılmaya başladığı ilk günden beri Çin’e karşı sert bir tutum izleyerek, virüsten “Çin Virüsü” olarak bahsediyor.

Pompeo, Trump gibi yetkililerin “Çin erken haber vermedi” ve “Çin salgını gizledi” gibi söylemlerine bakılırsa ABD, Çin’e karşı bazı yaptırımlar planlıyor olabilir.

Corona virüsü ile ilgili tüm haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine göz atabilirsiniz…

Corona Virüsü Son Durum (14.04.2020 – 21:45)


Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1'i Tespit Edilebiliyor
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 1.970.225
  2. Etkin Vaka: 1.375.755
  3. Hayatını Kaybedenler: 124.544
  4. Kurtarılan Kişi: 469.926
  5. Türkiye: 58.909 etkin vaka – 1.403 ölüm
  6. İtalya: 104.291 etkin vaka – 21.067 ölüm
  7. Çin: 2.175 etkin vaka – 3.341 ölüm
  8. ABD: 534.081 etkin vaka – 25.073 ölüm
  9. İspanya: 87.001 etkin vaka – 18.150 ölüm

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın