ABD'de George Floyd'un öldürülmesini protesto eden protestocular, teknoloji şirketi Apple'ın mağazalarını da yağmalamaya başladı.

Amerika Birleşik Devletlerinde George Floyd’un polis tarafından öldürülmesine karşın günlerdir süren protestolar devam ediyor. Protestocular, şehirdeki her şeyi yağmalamaya devam ederken, yağmalar Apple Mağazalarına da sıçradı. Protestocular Apple’ın mağazalarını yağmalamaya başladı.

Bir çok lüks mağazayı yağmalayan protestocuların Apple’a girdiği videolar sosyal medyada da paylaşıldı. Özellikle George Floyd’un ve diğer siyahilerin öldürülmesine karşın başlatılan protestolara Antifa isimli aktivist grup da katıldı. Donald Trump ise bu gruba karşı sert bir eleştiride bulunarak faşistlikle suçladı. Bunun üzerine alevlenen tartışmalar tekrar sokaklara taşındı. Öfkeli protestocular Donald Trump’ın tüm yaptırım tehditlerine rağmen porotestoları sürdürmeye ve lüks mağazaları yağmalamaya devam etti. Ardından Antifa etiketi, Twitter’da dünya gündemine oturdu.

Sosyal medya platformu Twitter’da ve Weibo platformunda Apple mağazalarına yapılan saldırıların görüntüleri paylaşıldı. Protestocular, Apple mağazalarının camlarına beyzbol sopalarıyla vurarak içerideki değerli ürünleri yağmaladı. Maskeli ve sopalı protestocular, alabildiği kadar telefonu ve diğer teknolojik ürünleri alarak kayıplara karıştı.

Neredeyse tüm mağazaları tamamen camdan oluşan Apple, bu konuda resmen protestoculara davet çıkarmış durumda. Ellerinde beyzbol sopalarıyla lüks mağazaları yağmalayan protestocular, bu sebeple en büyük ve en kolay hedef olarak Apple’ı görüyor. Bunun yanında Starbucks gibi pek çok lüks mekan da protestocular tarafından yağmalanıyor.

İlgili İçerik  Elon Musk: Coronavirüs Kısıtlamalarını Derhal Kaldırın

ABD Başkanı Donald Trump ise protestoculara karşı çok sert bir tutum izlediğinden dolayı protestolar yakın bir zamanda durmayacak gibi görünüyor. Trump, geçtiğimiz günlerde protestocuların durmasını istemiş, durmazsa ordunun ateş bile açabileceğini belirtmişti. Trump’ın söylemleri ise protestoları daha da alevlendirdi. İlerleyen günlerde protestoların nasıl yönleneceğini hep birlikte göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın