Connect with us


Otomobil Haberleri

Amazon Duyurdu: Rivian, Amazon’a Özel Elektrikli Kargo Minibüsleri Üretecek

Dijital alışveriş devi Amazon, Rivian ile yaptığı anlaşmayı duyurdu. Bu anlaşmayla birlikte Rivian, Amazona özel elektrikli kargo minibüsleri üretecek. Hem de binlerce…

Zaman:

Tarih:

Amazon Duyurdu: Rivian, Amazon'a Özel Elektrikli Kargo Minibüsleri Üretecek

Dünyanın en büyük e-ticaret/alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, son yılların yükselen otomotiv şirketi Rivian ile oldukça iyi bir anlaşmaya bardı. Amazon tarafından resmi olarak yapılan duyuruya göre dev alışveriş platformu, kargolarını kullanıcılarına ulaştırabilmek için ABD merkezli elektrikli otomobil ve otomotiv teknolojileri üreticisi Rivian ile anlaşma sağladı.

Bugün, Amazon tarafından yapılan resmi tanıtımda yeni Amazon kargo minibüsleri tanıtıldı. ABD merkezli yükselen otomotiv şirketi Rivian ile yaptığı anlaşma sayesinde binlerce elektrikli kargo minibüsü satın alacak olan Amazon, Rivian’ın özel olarak tasarladığı yeni kargo minibüslerini bugün tanıttı. Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olacak olan elektrikli kargo minibüsü, yapılan anlaşmaya göre Amazon’a özel olarak Rivian tarafından binlerce, hatta on binlerce üretilecek.

Henüz çok büyük bir şirket olmasa da son dönemlerde tanıttığı elektrikli otomobil modelleriyle dikkat çeken Rivian, bu anlaşmayla birlikte değerine değer katacak gibi görünüyor. Çünkü anlaşmaya göre Amazon, Rivian şirketinden tam 100.000 adet elektrikli kargo minibüsü istedi. 2 şirket arasında yapılan bu dev anlaşma ile birlikte Amazon, 2022 yılına kadar 10.000 adet Rivian elektrikli kargo minibüsüne sahip olacak. Toplam hedef ise 100.000 olarak belirtilmiş durumda.

100.000 Elektrikli Kargo Minibüsü Üretilecek

Amazon Duyurdu: Rivian, Amazon'a Özel Elektrikli Kargo Minibüsleri Üretecek Dijital alışveriş devi Amazon, Rivian ile yaptığı anlaşmayı duyurdu. Bu anlaşmayla birlikte Rivian, Amazona özel elektrikli kargo minibüsleri üretecek. Hem de binlerce...

2 şirket arasında yapılan bu dev anlaşmaya göre, hemen yukarıda da söylediğimiz gibi 2022 yılına kadar 10.000 adet elektrikli kargo minibüsü Amazon’a teslim edilmiş olacak. Diğer bir yandan 2030 yılına kadar Rivian, bu elektrikli kargo minibüsünden 100.000 adet üreterek Amazon’a teslim edecek. Şuanda üretilen elektrikli kargo minibüsleri hakkında batarya, menzil gibi detaylara yer verilmese de, otomobilin görüntüsü detaylarıyla aktarıldı.

Benzer içerik:  Türkiye'de 2020 Yılında Kaç Elektrikli Otomobil Satıldığı Açıklandı: Büyük Artış Var

Amazon Alexa sesli asistan gibi özelliklere de sahip olan yeni elektrikli kargo minibüsü, dünya devi alışveriş şirketi Amazon’un kargo işlerini de fazlasıyla kolaylaştıracak gibi görünüyor. Elektrikli otomobillerin diğer kargo araçlarına göre daha az maliyetli olacak olması, Amazon’un çok daha fazla kazanmasını sağlayabilir. Bununla birlikte bu anlaşma, Rivian şirketinin piyasada yükselişini sağlayabilir. Tüm bunları ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz. Ayrıca dilerseniz, Amazon’un elektrikli kargo minibüsü için yayınladığı videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

Amazon Elektrikli Kargo Minibüsü | Rivian

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/10/8/21507495/amazon-electric-delivery-van-rivian-date-specs

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir