Connect with us


Dijital Haberler

Amazon’dan Sevindirici Açıklama: “Prime’ın Fiyatı Kalıcı”

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Amazon’un ülkemizde henüz yeni sunulan ve fazlasıyla uygun fiyatlı olan abonelik hizmeti Amazon Prime, açıklamalara göre hep bu fiyatta kalacak.

Zaman:

Tarih:

Amazon'dan Sevindirici Açıklama: "Prime'ın Fiyatı Kalıcı"

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve milyonlarca kişinin kullandığı e-ticaret sitesiyle tüm dünyada büyük bir popülerliğe ulaşan Amazon, e-ticaret sitesi dışında pek çok alanda birçok proje yönetiyor. Amazon’un dijitalde en çok dikkat çeken projelerinden biri olan Amazon Prime, aslında birçok ülkede uzun bir sürede hizmet verse de ülkemizde bulunmuyordu.

Fakat geçtiğimiz gün yapılan açıklamalarla birlikte Amazon Prime’ın ülkemize geleceği duyuruldu ve kısa bir süre içerisinde ülkemizde de bu hizmet kullanılmaya başladı. Büyük bir ilgi çeken Amazon Prime hizmeti, aslında içerisinde çeşitli abonelikler sunuyor. Örneğin Amazon Prime aboneliği yaparak Prime Video‘ya erişebiliyor ve burada bulunan 800’den fazla filmi, 250’den fazla diziyi seyredebiliyorsunuz.

Bununla birlikte bu abonelikte bulunan Prime Gaming ile Twitch‘te ek özelliklerden yararlanabiliyor, çeşitli oyunlarda oyun içi ödüller alabiliyorsunuz. Tüm bunlar ilk ay ücretsiz olurken, sonraki aylarda da yalnızca 7,90 TL‘ye sizlerin oluyor. Evet, yalnızca 1 dolar gibi bir ücret ile bu paketlere sahip olabiliyorsunuz. Bu da insanların aklına “Amazon Türkiye’ye yeni girdi, acaba reklam fiyatları mı, fiyatlar yükselecek mi” sorusunu getiriyor. Fakat ortaya çıkan resmi açıklamalara göre Amazon Prime, devamlı olarak bu fiyat etiketiyle Türkiye’deki kullanıcılara sunulacak.

Reklam Değil, 7,90 TL Kalıcı Fiyat

Amazon'dan Sevindirici Açıklama: "Prime'ın Fiyatı Kalıcı" Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Amazon'un ülkemizde henüz yeni sunulan ve fazlasıyla uygun fiyatlı olan abonelik hizmeti Amazon Prime, açıklamalara göre hep bu fiyatta kalacak.

Gazeteci Fatih Altaylı, Amazon Prime’dan sorumlu başkan yardımcısı olan Jamil Ghani‘ye “7.90 TL çok ucuz. Neredeyse 10’da biri. Bu fiyat tanıtım ve müşteri çekme fiyatı mı, sonra bindirim olacak mı?’” sorusunu yöneltti. Jamil Ghani ise fazlasıyla sevindirici olan o açıklamayı yaptı. Ghani, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Hayır. Bu kalıcı fiyat. 1 dolara yakın bir paraya tekabül ediyor ve hep bu düzeyde kalacak. Türkiye şartlarına uygun bir fiyat olsun ve çok abonemiz olsun diye böyle uygun gördük. Bu düzeyde kalacak. Artmayacak. Tanıtım fiyatı falan değil’

Benzer içerik:  Amazon Prime Üyelik Nasıl Yapılır? (1 Ay Ücretsiz)

Yani bu açıklamalardan da anlayabileceğimiz gibi Amazon Prime, yurt dışında yıllık 120 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olurken, ülkemizde yıllık yalnızca 95 TL gibi bir fiyata satışa sunuluyor. Eğer güncel kur üzerinden çevrilseydi 900 TL‘yi aşacak olan yıllık üyelik ücreti, şimdi ülkemizdeki abonelik sayesinde yıllık 100 TL‘yi zor buluyor. Ve açıklamalara göre bu Türkiye fiyatları, Amazon Prime üyeleri artınca değişmeyecek. Yani bu tanıtım kampanyası değil kalıcı bir fiyat etiketi diyebiliriz.

Eski Üyeler, Türkiye Fiyatlarıyla Kullanmaya Devam Edebilecek

Amazon Prime Üyelik Nasıl Yapılır? (1 Ay Ücretsiz)

Diğer bir yandan gazeteci Fatih Altaylı, Ghani’ye şu soruyu yöneltti: “Ben ve benim gibi pek çok Türk müşteriniz Prime üyeliğini yurt dışından sürdürüyor ve yıllık 120 dolara yakın bir ödeme yapıyor. Onlar yerel prime’a otomatik olarak geçecek mi yoksa az önce söylediğiniz gibi isteğe bağlı olarak mı. Yani IP adresine bakarak direkt Türkiye Prime’a yönlendirilme olacak mı?’

Ghani ise bu soruya da Türkiye’deki eski Prime üyelerini sevindirecek bir şekilde yanıt verdi, Ghani; “Hayır. İsterlerse geçecekler ve ben geçmelerini tavsiye ederim. 1 aylık ücretsiz deneme veriyoruz. Baksınlar ve uygun görürlerse geçsinler diyoruz. Türkiye’deki uygulamalardan faydalanmak için geçmeleri lazım. Türkiye’ye özel kampanyalar, özel ürünlere özgü özel indirimler, hızlı ve bedava teslimat uygulamalarından faydalanmak için geçmek gerek. Üstelik çok daha ucuz. Niye geçmesinler ki!’” şeklinde açıklamalarda bulundu. Anlaşılan Amazon Prime, Türkiye’de Netflix’e karşı çok ciddi bir şekilde rakip olabilecek gibi görünüyor…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir