Connect with us


Teknoloji Haberleri

Amazon, Avuç İçinizi Kredi Kartına Çevirecek Sistemi Duyurdu: Amazon One

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden olan Amazon, normal mağazaları için Amazon One adında bir ödeme sistemi geliştirdi. Bu sistem, avuç içinizle ödeme yapmanızı sağlayacak.

Zaman:

Tarih:

Amazon One Duyuruldu: Avuç İçiyle Ödeme Yapılacak

Dünyanın en büyük dijital hizmet sağlayıcılarından biri olan Amazon, dünyanın en büyük alışveriş sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya çapında milyonlarca kişiye hizmet veren Amazon, alışveriş sitesi dışında normal mağazalarıyla da hizmet veriyor. Mağazalarında kullandığı teknolojik sistemlerle ve kasiyersiz mağazalarıyla büyük dikkat çeken Amazon, şimdi de çok dikkat çeken bir ödeme sistemiyle karşımıza çıkıyor.

ABD merkezli 1996 kuruluşlu alışveriş sitesi Amazon, gerçek mağazalarıyla da oldukça dikkat çekmişti. Mağazalarında yenilikçi teknolojiler kullanan Amazon, oldukça dikkat çeken yepyeni bir ödeme sistemi projesine imza attı. Amazon’un yeni ödeme sistemi Amazon One, insanların avuç içlerini göstererek ödeme yapmalarını sağlayacak. Evet, artık yalnızca avuç içinizi göstererek aldığınız ürünlerin ödemesini yapabileceksiniz.

Amazon hesabına ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz bu ödeme sistemi, çok basit bir şekilde işliyor. Biyometrik verilerinizi Amazon One ödeme sistemine kayıt ediyor ve ardından kredi kartınızı kaydediyorsunuz. Avuç içinizi kaydedebildiğiniz Amazon One adlı yeni ödeme sistemi sayesinde kredi kartınızı avuç içinize tanımlıyor ve bu sayede Amazon Go mağazalarında avuç içinizi göstererek aldığınız ürünlerin ödemesini saniyeler içerisinde yapabiliyorsunuz. Üstelik, bu ödeme sisteminin diğer mağazalarda da kullanılacağı söyleniyor.

Benzer içerik:  BDDK'dan Yeni Düzenleme: Tüketici Kredisi Vadeleri 36 Aya İndirildi

Amazon One ile Avuç İçi Ödeme Sistemi

Amazon, Avuç İçinizi Kredi Kartına Çevirecek Sistemi Duyurdu: Amazon One Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden olan Amazon, normal mağazaları için Amazon One adında bir ödeme sistemi geliştirdi. Bu sistem, avuç içinizle ödeme yapmanızı sağlayacak.

Yapılan açıklamalara göre Amazon One adlı ödeme sistemi, Amazon’un mağazaları olan Amazon Go iş yerlerinde kullanılmaya başlayacak. Önümüzdeki aylardan itibaren kullanılmaya başlayacağı söylenen yeni ödeme sistemi, Seattle’daki Amazon Go’larda kullanılacak. Amazon hesabına ihtiyaç duymadığınız bu yeni ödeme sistemini kullanarak avuç içinizi gösterecek ve biyometrik verilerinizi cihaza kaydedeceksiniz. Ardından kredi kartınızı veya telefon numaranızı sisteme kaydedecek ve sonraki alışverişlerinizde dilediğiniz gibi avuç içiniz ile ödeme yapabileceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir