Connect with us


Oyun Haberleri

Google’ı Yıkan Haber: Amazon, Bulut Oyun Servisi Luna’yı Uygun Fiyatıyla Duyurdu

Dev teknoloji şirketi Amazon, Google’ın Stadia servisine rakip olacak olan Amazon Luna adlı bulut oyun servisini uygun bir fiyat ile duyurdu.

Zaman:

Tarih:

Amazon'un Bulut Oyun Servisi "Luna" Duyuruldu

Dünyanın en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerinden biri olan Amazon, son günlerde diğer teknoloji şirketlerine adeta korku salıyor. Geçtiğimiz günlerde Amazon Prime adlı abonelik hizmetini ülkemize getiren Amazon, birçoğunuzun bildiği ve haberimizde aktardığımız gibi Prime hizmetini fazlasıyla uygun bir fiyat ile ülkemizde kullanıma sunmaya başlamıştı.

Ülkemizde 1,5 milyon kişi tarafından kullanılan Netflix orta seviye üyelik için 29,99 TL isterken, Amazon ise çok daha kapsamlı Prime hizmetini aylık yalnızca 7,90 TL‘ye sunmaya başlamıştı. Üstelik bunun reklam kampanyası değil kalıcı bir fiyat olduğunu belirten Amazon, ülkemiz için fazlasıyla uygun olan bu fiyat etiketinin değişmeyeceğini ortaya koymuştu. İçerisinde oyun, Twitch, film, dizi, belgesel gibi pek çok hizmetin olduğu Prime hizmetini fazlasıyla uygun fiyata sunan Amazon, şimdi de bulut oyun alanına giriş yapıyor.

Öncelikle bulut oyundan kısaca bahsetmek gerekirse; bulut oyun, uzaktaki bir bilgisayar üzerinden oyun oynamanızı sağlayan bir sistemdir. Yani örneğin sizin bilgisayarınız iyi özelliklere sahipse, Netflix’ten film izler gibi bulut oyun servislerinden dilediğiniz oyunu oynayabiliyorsunuz. Son zamanlarda oyunların sistem gereksinimlerinin artması da bulut oyun hizmetlerinin popülerleşmesini sağlıyor.

Bu alandaki yükselişi fark eden Google, birçoğunuzun da bildiği gibi geçtiğimiz zamanlarda Stadia’yı kurmuştu. Hızla gelişen bulut oyun sektörüne şimdi de bir dev şirket daha katıldı. Genellikle aboneliklerinde daha uygun bir fiyat etiketi belirleyen Amazon, Google’ın Stadia hizmetine oldukça iyi bir rakip olabilecek “Amazon Luna” hizmetini duyurdu.

Bulut Oyun Servisi Amazon Luna Detayları

Google'ı Yıkan Haber: Amazon, Bulut Oyun Servisi Luna'yı Uygun Fiyatıyla Duyurdu Dev teknoloji şirketi Amazon, Google'ın Stadia servisine rakip olacak olan Amazon Luna adlı bulut oyun servisini uygun bir fiyat ile duyurdu.

Ortaya çıkan ilk resmi bilgilere göre bulut oyun hizmeti Amazon Luna, aylık 5,99 dolarlık fiyatı ile karşımıza çıkacak. Google’ın bulut oyun hizmeti Stadia aylık 9,99 dolar olurken, Amazon Luna ise 5,99 aylık fiyatı ile karşımıza çıkacak. Bu da platformun Stadia’dan bir adım önde olmasını sağlayabilecek. Diğer bir yandan Amazon Luna hizmeti, oyuncuların aynı anda 2 farklı cihazda oyun oynayabilmesini sağlıyor.

Benzer içerik:  Amazon, Coronavirüs Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

Oldukça dikkat çeken özelliklere sahip olan Amazon Luna adlı bulut oyun hizmeti, oyunları 4K / 60FPS ayarlarda açabilmenizi sağlıyor. Bu da oyunları eğlenerek oynamanız için oldukça yeterli bir özellik. Bu bulut oyun platformu, ilerleyen zamanlarda ilk olarak bilgisayarlara, daha sonra da telefonlara gelecek. Bu sayede yüksek sistemlere ihtiyaç duymadan, en düşük sistemlerde bile Amazon Luna üzerinden büyük oyunları oynayabileceğiz.

Özel Oyun Kolu Luna Controller

Google'ı Yıkan Haber: Amazon, Bulut Oyun Servisi Luna'yı Uygun Fiyatıyla Duyurdu Dev teknoloji şirketi Amazon, Google'ın Stadia servisine rakip olacak olan Amazon Luna adlı bulut oyun servisini uygun bir fiyat ile duyurdu.

Amazon’un Stadia rakibi olacak olan yeni bulut oyun hizmeti Amazon Luna, özel bir oyun koluna sahip olacak. Luna Controller adlı özel bir kontrolcüye sahip olacak olan Amazon Luna hizmeti, erken erişim ile kısa sürede karşımıza çıkacak. Amazon Luna adlı bulut oyun servisinin erken erişim sürecinde Luna Controller adlı oyun kolu, 49,99 dolardan alıcılarını bulacak.

Daha hızlı bir kontrol sağlanması için bilgisayarınıza değil, direkt olarak bulut oyun sunucusuna bağlanan Luna Controller, bu sayede oyunu fazlasıyla hızlı ve donmadan oynamanızı sağlıyor. 30 milisaniye civarında ping süresine sahip olduğu söylenen Luna Controller, telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan oyun oynadığınızda oldukça işinize yarayacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir