Amazon, Depolarında Covid-19’a Karşı Termal Kamera Kullanıyor

 Amazon, Depolarında Covid-19’a Karşı Termal Kamera Kullanıyor

Dünyanın en büyük e-ticaret ve alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, artan talebi karşılayabilmek için depolarında bir çok personel çalıştırıyor. Depolarda önlem olarak ise çalışanların vücut sıcaklığını ölçen termal kameralar bulunuyor.


İlginizi Çekebilir: Amazon, Corona Virüsü Sebebiyle Artan Siparişleri Karşılayamıyor

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Amazon, corona virüsüyle birlikte büyümesini sürdüren şirketlerden biri oldu. Corona virüsü sebebiyle evlerine kapanan insanlar gıda ihtiyaçları için Amazon’a akın edince artan talep karşılanamadı. Amazın, bu sebeple çeşitli bölümlerdeki işçilere yüksek maaş teklif ederek gıda paketlemede de çalışmalarını istedi.

Bununla birlikte büyük tepkiler alan Amazon, depo çalışanları arasında mesafenin korunduğunu ve virüse karşı gereken önlemlerin alındığını belirtmişti. Alınan önlemlerin yetersiz olduğunu düşünen Amazon, depolarına termal kameralar yerleştirerek çalışanlarının vücut sıcaklığını ölçmeye başladı. ABD’deki 70’den fazla deposunda işçileri çalıştırmaya devam eden Amazon, bu depoların 50’den fazlasında termal kameralarını kullanmaya başladı.

Amazon, Depolarında Covid-19'a Karşı Termal Kamera Kullanıyor

Amazon sözcüsü, konu ile ilgili BBC’ye yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Topluluklarımızda kritik bir hizmet sunmaya devam eden çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini desteklemek için ek bir önleyici tedbir olarak operasyon yerlerimizde günlük sıcaklık kontrolleri gerçekleştiriyoruz. Şu anda bazı depolarımızda daha akıcı bir deneyim yaratmak için sıcaklık taraması için termal kameralar kullanıyoruz.

İlgili İçerik  Donald Trump, Apple'a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı

Geçtiğimiz zamanlarda bizim de haberini yaptığımız gibi Amazon, depolarında çalışan personellere saatlik 2 dolar daha yüksek ücret teklif ederek gıda paketlemede çalışmasını istemişti. Şartları eleştiren bir depo işçisi de Amazon yetkilileri tarafından işten atılmıştı.

Ayrıca corona virüsü ile ilgili güncel haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine göz atabilirsiniz. Dilerseniz bizi instagram hesabımız @kitlegram üzerinden de takip edebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (20.04.2020)


Wuhan'da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 2.435.876
  2. Etkin Vaka: 1.629.268
  3. Hayatını Kaybedenler: 167.369
  4. Kurtarılan Kişi: 639.239
  5. Türkiye: 75.410 etkin vaka – 2.140 ölüm
  6. İtalya: 108.237 etkin vaka – 24.114 ölüm
  7. Çin: 2.006 etkin vaka – 4.632 ölüm
  8. ABD: 665.371 etkin vaka – 41.376 ölüm
  9. İspanya: 97.771 etkin vaka – 21.852 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın