Amazon, Coronavirüs Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

 Amazon, Coronavirüs Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

Dünyanın en büyük pazaryeri sitelerinden olan Amazon, Corona virüsü nedeniyle artan maske fiyatlarına büyük bir önlem aldı. 10 dolardan 128 dolara kadar çıkan fiyat artışı nedeniyle 1 milyondan fazla ürün Amazon‘dan kaldırıldı.


İlginizi Çekebilir: Sağlık Bakanı: Corona Virüsü Şüphesiyle 18 Kişi Karantinaya Alındı

Dünya genelinde tehlikesini hızla arttıran Corona virüsü toplamda 2.867 kişinin ölümüne sebep oldu. Corona virüsünün dünya üzerinde bir çok ülkeye dağılması da maske satışlarını büyük oranda arttırdı. Virüse karşı maske kullanımını öneren uzmanlar, insanların çok büyük bir çoğunluğunu maske almaya yönlendirdi. Bu durumu kendilerine bir kazanç kapısı olarak gören fırsatçılar ise maske fiyatlarında çok büyük bir artışa gitti.

Dünyanın en büyük pazaryeri olan Amazon’da satış yapan fırsatçılar, daha önce 10 dolar üzerinden sattıkları maskeleri 128 dolara kadar arttırdı. Artan fiyatlardan şikayetçi olan kullanıcılar, Amazon yetkililerinin de dikkatini çekti ve Amazon konu ile ilgili büyük bir önlem aldı. Daha önce düşük fiyattan satılan ve fiyatları çok fahiş miktarlara yükselen 1 milyondan fazla ürünü kaldırıldı.

İlgili İçerik  Greta Thunberg, Covid-19'a Karşı 100 Bin Dolar Bağışladı

Amazon sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada bu tür fiyat artışlarına ve fiyatta oynamaya izin verilmeyeceğini belirtti.

Corona Virüsü Son Durum (28.02.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 83.774
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.867
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 36.654

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın