Amazon, Bir “Yanlışlık” Sonucu TikTok’u Yasakladı

Dünyanın en büyük şirketi olan Amazon, çalışanlarına TikTok'u yasakladığına dair gönderdiği e-postanın bir yanlışlık sonucu gönderildiğini açıkladı.
 Amazon, Bir “Yanlışlık” Sonucu TikTok’u Yasakladı

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi ve en büyük şirketi olan Amazon, son zamanlarda oldukça tepki çeken işlere imza atıyor. Corona virüsü sürecinde çalışanlara iyi davranmadığı gerekçesiyle büyük eleştirilere maruz kalan Amazon, geçtiğimiz günlerde de ırkçılık karşıtı protestolardan nasibini almıştı. Haberimizde aktardığımız gibi protestocular, Amazon kurucusu Jeff Bezos‘tan yardım alamadıkları gerekçesiyle Bezos‘un evinin önüne giyotin koyarak oldukça ciddi mesaj vermişti.

Hem corona virüsü sürecinde hem de ABD’yi saran ırkçılık karşıtı protestolar sürecinde göz önünde kalan Amazon, büyük eleştiriler sürerken bir de TikTok yasağı ile gündeme geldi. ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun “TikTok’u kapatabiliriz” açıklamalarından sonra Amazon da çalışanlarına bir e-posta gönderdi. İlgili e-postada Amazon e-postası kullanan çalışanların TikTok‘u telefonlarına yükleyemeyeceği ve yükleyenlerin kaldırması gerektiği belirtildi.

Sabah saatlerinde Amazon’un 840 bin’den fazla çalışanına gönderilen e-posta’da; “Güvenlik sebebiyle bundan sonra Amazon e-postasına erişim sağlanan telefonlarda TikTok kullanılmasına izin verilmeyecektir. Eğer Amazon e-postanıza erişim sağlamak istiyorsanız, TikTok’u silmelisiniz.” ifadelerine yer verildi. Fakat akşam saatlerinde Amazon’dan bir açıklama daha geldi. Amazon sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada ilgili e-posta’nın bir “yanlışlık” sonucu gönderildiğini, böyle bir yasağın söz konusu olmadığını belirtti.

İlgili İçerik  İran'da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı
Amazon, Bir "Yanlışlık" Sonucu TikTok'u Yasakladı

Bu sabah çalışanlarımıza gönderilen e posta ‘yanlışlıkla’ gönderilmiştir” açıklaması yapan Amazon sözcüsü, böyle bir yasağın şuanlık söz konusu olmadığını açıklamış oldu. Fakat ilgili e-posta yanlışlıkla mı gönderildi veya gelen tepkiler üzerine ilgili yasaktan vaz mı geçildi bilinmiyor.

Güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” sitemizi ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın