Connect with us


İnceleme

Akıllı Bileklik Amazfit Band 5 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Çin merkezli teknoloji şirketi Huami, Xiaomi Mi Band 5’e benzerliğiyle dikkat çeken yeni akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5’i tanıttı. Cihaz, fiyatıyla da dikkat çekti.

Zaman:

Tarih:

Akıllı Bileklik Amazfit Band 5 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri, son zamanlarda akıllı bileklik alanında büyük bir gelişme kaydetti. Tüketicilerin akıllı bilekliklere karşı olan ilgisi sebebiyle akıllı bileklik modelleri zerine yoğunlaşan teknoloji şirketleri arasında en büyük başarı gösterense Çin merkezli teknoloji şirketleri oldu. Yine Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Huami, Çin merkezli Xiaomi‘nin Mi Band 5 modeline fazlasıyla benzeyen yeni akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5‘i tanıttı.

Ülkemizde ve dünyada pek de tanınmayan bir teknolojik ürün üreticisi olan Huami, aslında değeri 1 milyar dolara yaklaşan ve gelişmekte olan bir teknoloji şirketi. Henüz büyük bir popülerliğe sahip olmayan şirket, son günlerde geliştirdiği akıllı bileklik modelleriyle dikkat çekiyor. Şirketin yeni tanıttığı Amazfit Band 5 modeli ise Xiaomi Mi Band 5 ile benzerliğiyle oldukça çok konuşulacak gibi görünüyor.

Öncelikle oldukça şık bir tasarıma sahip olan akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5, oldukça iyi özelliklere sahip diyebiliriz. Öncelikle 1.1 inç boyutundaki ekranıyla karşımıza çıkan akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5, 126×294 piksel çözünürlüğe sahip. Renkli AMOLED ekranıyla karşımıza çıkan bu akıllı bilekli modeli, SpO2 sensörü sayesinde oldukça dikkat çekiyor. SpO2 sensörü, kandaki oksijen seviyesinin ölçülmesine yarıyor ve son zamanlarda akıllı bilekliklerde en çok aranan özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Akıllı Bileklik Amazfit Band 5 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri Çin merkezli teknoloji şirketi Huami, Xiaomi Mi Band 5'e benzerliğiyle dikkat çeken yeni akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5'i tanıttı. Cihaz, fiyatıyla da dikkat çekti.

Diğer bir yandan özellikleri oldukça dikkat çeken cihazın Amazon Alexa sesli asistan desteği de bulunuyor. 45‘ten fazla ekran teması seçeneğine sahip olan bu akıllı bileklik, birbirinden farklı 11 spor modu sayesinde spor aktivitelerinizi takip etmenizi sağlıyor. Diğer bir yandan artık neredeyse her akıllı bileklikte bulunan adımsayar gibi klasik özellikler de yine bu akıllı bileklikte bulunuyor.

Benzer içerik:  Motorola'nın Katlanabilir Telefonu Motorola Razr Özellikleri

5 ATM‘ye kadar suya dayanıklı olduğu söylenen yeni akıllı bileklik modeli Huami Amazfit Band 5, Bluetooth bağlantısıyla telefondaki bildirimleri iletebiliyor. Aynı zamanda Bluetooth bağlantısı sayesinde telefonunuzdaki müziği de kontrol edebiliyorsunuz. Diğer bir yandan tüm bu özelliklerin yanında cihazın 125 mAh gücünde bir bataryası bulunuyor. Bu batarya sayesinde cihazınızı standart bir şekilde kullandığınızda tek şarj ile 2 haftaya kadar gidebiliyor.

Amazfit Band 5 Fiyatı

Akıllı Bileklik Amazfit Band 5 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri Çin merkezli teknoloji şirketi Huami, Xiaomi Mi Band 5'e benzerliğiyle dikkat çeken yeni akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5'i tanıttı. Cihaz, fiyatıyla da dikkat çekti.

21 Eylül tarihinden itibaren, yani 2 gün sonra Amazon üzerinde satışa sunulacak olan bu yeni akıllı bileklik modeli Amazfit Band 5, 45 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Bunu da güncel kur üzerinden Türk Lirasına çevirdiğimizde 340 TL+vergiler şeklinde karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir