Altcoin Nedir ve Altcoin Nasıl Alınır?

 Altcoin Nedir ve Altcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto kod adlı kişi veya kişiler tarafından kuruldu. Kurulduğu yıllardan bu yana adından çokca söz ettiren Bitcoin, 2010 yılında o kadar değersizdi ki 10.000 bitcoinlik pizza satışı gerçekleşti. Tarihin ilk Bitcoin ticareti yapıldığında sadece 2 pizza için ödenen 10.000 bitcoin o zamanlar 40 dolara yakın bir değere sahipti. Şuan ise Bitcoin 40-45 bin TL bandında geziyor. Bitcoin’in değerinin zirveye çıkması ise girişimci ve yatırımcıların dikkatini Altcoinlere çekti.

Altcoin Nedir?

Altcoin Nedir?
Altcoin Nedir?

Bitcoin’e alternatif olan bu Altcoinler, Bitcoin’in fiyatını yüksek bulan girişimciler ve yatırımcılar için çok iyi bir alternatif sunabiliyor. Tarihdeki ilk Altcoin 18 Nisan 2011’de kurulan Namecoin isimli Altcoindi ve hala alınabiliyor. Altcoinler ilk açıldığında fiyatı çok çok küçük bir rakamlarda olduğu için kullanıcılara iyi bir yatırım imkanı sunabiliyor. Yatırımcıya en çok para kazanma imkanı sunan ve en çok bilinen Altcoinler ise şunlar; (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir)

  • Litecoin
  • Ethereum
  • Dogecoin
  • Ripple
  • Neo
  • LINK

Altcoin ve Bitcoin Nasıl Alınır?

Altcoin ve Bitcoin Nasıl Alınır?
Altcoin ve Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin veya Altcoin almanızı sağlayacak bir çok Kripto Para şirketi bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü Binance ve Cinbase’dir. Sizler için aşağıya Binance kayıt bağlantısını ekledik, tıklayarak kolaylıkla kayıt olabilir ve Bitcoin / Altcoin alım ve satımlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Binanc sitesi hiç bir kimlik bilgisi istemeden sizlere kullanım şansı tanıyor. Kimlik bilgilerinizi Binance’a eklemeden 2 bitcoin değerinde alım satım işlemi gerçekleştirebiliyor ve bu 2 bitcoinlik limiti arttırmak isterseniz de sisteme kimliğinizi onaylatıyorsunuz. Kimliğinizin onaylanması durumunda size 100 bitcoinlik bir sınır koyuluyor. Binance’a eklediğiniz kimlik bilgileri bir kaç saat içerisinde onaylanıyor.

İlgili İçerik  Redmi Smart TV X Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük kripto para sitesi olan Binance’da neredeyse tüm altcoinler bulunuyor. Ülkemizde ise bu işlemleri daha kolay yapabileceğiniz bir kaç kripto para şirketi var. Örneğin Paribu ve Btcturk siteleri bu işlemler için sizlere kolaylık sunuyor.

Altcoin ve Bitcoin Neyle Alınır?

Altcoin ve Bitcoin Neyle Alınır?
Altcoin ve Bitcoin Neyle Alınır?

Altcoin ve Bitcoin’i genel olarak 3 türlü alabilirsiniz. Bunlar şu şekildedir;

  • Bitcoin Madenciliği Yaparak
  • Ticaret Yaparak(Bir şey karşılığı ücret Olarak Bitcoin almak)
  • Kredi Kartı ile Satın Alabilirsiniz

Eğer Bitcoin madenciliği nedir bilmiyorsanız ve Bitcoin karşılığı ticaret yapamam diyorsanız Bitcoin ve Altcoinleri Türk Lirası veya Dolar gibi gerçek para birimleriyle satın alabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Binance veya Paribu gibi sitelerden kredi kartınız ile bakiye eklemek ve bakiyeniz ile istediğiniz Altcoin’i almak.

İşte bu kadar. Kısacası Altcoin, Bitcoin’e alternatif olan diğer kripto paralardır.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın