Connect with us


Sağlık

Almanya’da Vakalar Hızla Artıyor: Cumhurbaşkanı Karantinaya Alındı

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını, Almanya’da da yükseliyor. Son 48 saatte vakalar rekor artış gösterirken, Almanya Cumhurbaşkanı da karantinaya alındı.

Zaman:

Tarih:

Almanya'da Vakalar Hızla Artıyor: Cumhurbaşkanı Karantinaya Alındı Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını, Almanya'da da yükseliyor. Son 48 saatte vakalar rekor artış gösterirken, Almanya Cumhurbaşkanı da karantinaya alındı.

Tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını, birçok ülkede olduğu gibi Almanya‘da da hızla artış gösteriyor. Artışın önüne geçemeyen Almanya’da rekor artışlar üst üste geliyor. Yapılan test sonuçlarına göre Almanya’da son 48 saat içerisinde 13 bini aşkın pozitif vaka ortaya çıktı. Bununla birlikte Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, yakın korumasının koronavirüs testinin pozitif çıkması sebebiyle karantinaya alındı.

Son 48 saatte 13 bini aşkın yeni vaka ortaya çıkan ve dün 24 saatte 7.334 pozitif vaka artışıyla şuana kadarki en yüksek artışa şahit olan Almanya, vaka artışlarıyla birlikte toplam vaka sayısında Türkiye’yi de geride bıraktı. Ülkemizde bugüne kadar 345.678 koronavirüs vakası ortaya çıkarken, Almanya’da 356.800 vaka tespit edildi.

Tüm dünyada hızla artmaya devam eden koronavirüs salgını için birçok aşı çalışması yapılsa da, bugüne kadar henüz insanlar üzerinde uygulanabilecek ve tamamen işe yarayan bir aşı ortaya sürülmedi. Dünya genelinde koronavirüs aşısı büyük heyecanla beklenirken, toplam vaka sayısı da 39 milyonu aştı.

Benzer içerik:  Breaking Bad Dizisinin Walter White’ı, Covid-19’a Yakalanıp Yendiğini Açıkladı
Almanya'da Vakalar Hızla Artıyor: Cumhurbaşkanı Karantinaya Alındı Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını, Almanya'da da yükseliyor. Son 48 saatte vakalar rekor artış gösterirken, Almanya Cumhurbaşkanı da karantinaya alındı.

Dünya genelinde 39 milyon 444 bin kişi koronavirüse yakalanırken, bu kişilerin 27 milyon 137 bin’i tedavi edildi. Şuanda 11 milyon 201 bin kişide koronavirüs hala etkin olurken, bugüne kadar koronavirüs salgını sebebiyle 1 milyon 106 bin 221 kişi de maalesef hayatını kaybetti. Ülkemizde ise 33.955 vaka bulunurken, 9.224 kişi hayatını kaybetti.

Son günlerde vakalarda büyük artış gören Almanya’da ise durumlar daha kötüye gidecek gibi görünüyor. Toplam 356 bini aşkın vaka bulunan Almanya’da Cumhurbaşkanı karantinaya alınırken, ülke genelinde salgının önüne geçilemiyor. Bugüne dek Almanya’da koronavirüs sebebiyle 9.836 kişinin hayatını kaybettiği aktarılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir