Adidas Evde Ayakkabı Denemenizi Sağlayan Uygulama Geliştirdi

 Adidas Evde Ayakkabı Denemenizi Sağlayan Uygulama Geliştirdi

Virtual Reality ve Augmented Reality ile artık bir çok yeni teknoloji ürün hayatımıza girdi. Bir çok yenilik ve kolaylık sağlayan Arttırılmış Gerçeklik bu sefer de mağazaları evinize taşıyor.

Adidas, Alphaedge 4D isimli yeni ayakkabısı için özel bir uygulama geliştirdi. IOS uygulaması olarak geliştirilen bu Arttırılmış Gerçeklik ile Alphaedge 4D ayakkabınızı mağazaya gitmeden evinizde sadece telefonunuz ile deneyebileceksiniz. Vyking adlı Arttırılmış gerçeklik şirketi ile ortaklaşa uygulama geliştiren Adidas, şirketin mobil uygulamasına bu AR Teknolojisini entegre eden ilk marka oldu.

AR Teknolojisi ile Mağazalar Evinize Taşınıyor!

AR Teknolojisi ile Mağazalar Evinize Taşınıyor!
AR Teknolojisi ile Mağazalar Evinize Taşınıyor!

Mobil uygulama üzerinden ayakkabının sayfasına gittiğinizde kameranız ile AR Teknolojisini kullanarak, ayakkabıyı ayağınızda test edebileceksiniz. Kamerayı ayağınıza doğrulttuğunuzda uygulama ayağınıza en uygun boyutlarda ayakkabıyı seçecek ve görüntüsünü size sunacak, satın almak isterseniz de en uygun boyuttaki ayakkabıyı alabileceksiniz.

360 derece tüm açılardan test edebileceğiniz ayakkabıyı mağazaya gitmiş gibi deneyebilecek ve hareket ettirebileceksiniz.

Vyking şirketinin CEO’su şu şekilde açıklamalarda bulundu;

“AR Teknolojisi ile ürünleri sanal ortamda 3 boyutlu olarak görmenin geri dönüşleri arttırdığı kesinlikle biliniyor. Ayakkabı deneme teknolojimiz ile geri dönüşlerin büyük oranda artacağını düşünüyoruz.”

Matthew Klimpke

Fakat bazı uzmanlara göre ise bu tür AR Teknolojilerinin satışları azaltacağı da düşünülüyor. Çünkü müşteri fotoğraf ile gördüğünde kendi üzerinde denemeden direkt olarak alabiliyor, fakat üzerinde test ettiğinde beğenmeyebilir ve vazgeçebilir. İleri zamanlarda daha detaylı istatistikler gelebilir fakat şuanda tam olarak ne yönde etki edeceği bilinmiyor.

İlgili İçerik  Kripto Para Halving (Yarılanma) Nedir?

AR Teknolojisi Nedir?

Ingilizce “Augmented Reality“den çevrilen Arttırılmış Gerçeklik bilgisayar ortamı ile gerçek ortamın birleştirilmesidir. Yani örneğin bilgisayar ortamında ki 3 boyutlu bir sandalyenin sizin evde nasıl durduğunu AR Teknolojisi ile görebiliyorsunuz. Bir çok mağazanın üzerinde durduğu AR Teknolojisi bir kaç mağazada kullanıma sunulmuştu. Bunlardan bir kaçı mobilyanın evinizde nasıl durduğunu görmenizi veya bir arabayı 360 derece tüm açılardan görmenizi sağlıyordu.

AR Teknolojisi Nedir?
AR Teknolojisi Nedir?

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın