Connect with us


Dijital Haberler

Acun Ilıcalı’nın Netflix Rakibi Platform İçin Cem Yılmaza Teklif Götürdüğü İddia Edildi

Son günlerde Acun Ilıcalı’nın, film/dizi platformu Netflix’e rakip olacağı iddiaları konuşulurken, ortaya atıla yeni iddialarda Cem Yılmaz ile masaya oturulduğu söylendi.

Zaman:

Tarih:

Acun Ilıcalı'nın Netflix Rakibi Platformundan Yeni İddialar

Dünyanın en çok kullanılan dijital dizi/film platformu olan Netflix‘e yerli bir rakip gelebilir. Son günlerde ortaya atılan iddialara göre Türkiye’nin en ünlü televizyoncularından biri olan medya patronu Acun Ilıcalı‘nın Netflix’e rakip bir platform kuracağı belirtiliyordu. Tüm bunların üzerinde iddialar hakkında detaylar gelmeye başladı ve Acun Ilıcalı’nın bu dijital platform için Cem Yılmaz ile masaya oturduğu belirtildi.

Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük dijital dizi ve film platformlarından biri olan Netflix, özellikle covid-19 salgını sürecinde büyük bir abone artışı yaşadı. Bu süreçte dijitale olan ilginin artması ve karantina kuralları sebebiyle milyonlarca kişinin evde kalması, Netflix’in abone sayısının da hızla artmasına ve toplam abone sayısının neredeyse 190 milyona ulaşmasına sebep oldu. Netflix’in bu yükselişi ise girişimci ve yatırımcıların da ilgisini çekti.

Öyle ki ortaya çıkan haberlere göre bu yükseliş ülkemizdeki yatırımcıların ve televizyoncuların da ilgisini çekti. Türkiye’nin en çok tanınan televizyoncularından olan Acun Ilıcalı’nın, yerli bir platform kurarak Netflix’e rakip olacağı iddia edildi. Şimdi ise bu iddialar ile ilgili olarak Ilıcalı’nın Cem Yılmaz başta olmak üzere birçok ünlüye teklif götürdüğü belirtildi. Cem Yılmaz‘a ve 3 Adam‘a (Eser Yenenler, İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç) teklif götürüldüğü belirtilirken, henüz bütçenin ne kadar olduğu söylenmedi. Platform için ayrılan bütçenin önümüzdeki haftalarda belli olacağını aktaran Haber Global, bu bilgiyi Acun Ilıcalı’ya yakın kaynaklardan aldıklarını belirtti.

Benzer içerik:  Elon Musk Twitter'dan Tüm Varlığını Satacağını Açıkladı
Acun Ilıcalı'nın Netflix Rakibi Platform İçin Cem Yılmaza Teklif Götürdüğü İddia Edildi Son günlerde Acun Ilıcalı'nın, film/dizi platformu Netflix'e rakip olacağı iddiaları konuşulurken, ortaya atıla yeni iddialarda Cem Yılmaz ile masaya oturulduğu söylendi.

Genel olarak Türkiye’nin en ünlü komedyenleriyle anlaşma yapılacağı iddia edilse de, Acun Ilıcalı’nın Netflix’e ne kadar bütçeyle rakip olacağı en çok merak edilenlerden biri. Netflix, sadece 2020 yılı için 17,3 milyar dolarlık yani güncel kur ile yaklaşık 125 milyar TL’lik devasa bir bütçe ayırmış, bu bütçeyi onlarca ünlü yapımı platforma eklemek ve orjinal içerik üretmek için kullanmıştı.

Daha önce Türkiye’den BluTV ve PuhuTV gibi platformlar çıksa ve yerel olarak oldukça başarılı olsalar da, global çapta Netflix kadar başarılı olan bir platform olmamıştı. Bu sebeple Acun Ilıcalı’nın projesinin gerçek olup olmadığı, eğer gerçekse platformun gidişatının nasıl olacağı büyük merak konusu. İlerleyen günlerde gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir