Connect with us


Dijital Haberler

Acun Ilıcalı, Netflix’e Rakip Olarak Yerli Platform Kurabilir

İddialara göre Türkiye’nin en çok tanınan televizyoncularından olan Acun Ilıcalı, çok yakında Netflix’e rakip olarak çıkacak bir platform kurabilir.

Zaman:

Tarih:

Acun Ilıcalı, Netflix'e Rakip Yerli Platform Kurabilir

Ortaya atılan iddialara göre Türkiye’nin en çok tanınan televizyoncularından biri olan ve TV8 gibi ünlü televizyon kanallarının sahibi olan Acun Ilıcalı, çok yakında Netflix‘e rakip olabilir. İlgili iddialar, Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker tarafından ortaya atıldı. Survivor, Yeteneksiz Siniz Türkiye gibi programlar ile büyük başarı yakalayan Ilıcalı, Kerim Ülker’in haberine göre Netflix’e rakip platform kurmak için çalışmalara çoktan başladı bile.

Son zamanlarda dijitale karşı artan ilgi, milyonlarca kullanıcının dikkatini çekerken, iş insanlarının da dikkatinden kaçmıyor. Netflix’in dünya çapında büyük bir başarı yakalaması ve 190 milyona yakın aboneye ulaşması, birçok rakibin de karşısına çıkmasını sağladı. Türkiye’den de daha önce BluTV, PuhuTV gibi dijital platformlar Netflix’e rakip olmuş ve Türkiye pazarında iyi bir yer edinmişti.

Her ne kadar Türk girişimleri ülkemizde iyi yer edinse de, dünya genelinde Netflix’in başarısına ulaşan ne yerli, ne de yabancı bir platform olmadı. Netflix’in tüm dünyadan binlerce dizi ve filmi platformda bulundurması ve içerik çeşitliliği, kullanıcıları cezbeden şey oluyor. Tabii ki Netflix bu içeriklerin haklarını satın almak, veya orjinal içerikler üretmek için milyarlarca dolar bütçe ayırıyor. Örneğin 2020 yılı için Netflix, 17,3 milyar dolarlık devasa bir bütçe ayırmıştı. Bunu Türk Lirasına güncel kur üzerinden çevirdiğimizde 125 Milyar TL‘yi aşkın bir bütçe karşımıza çıkıyor.

Benzer içerik:  Origin Access ve EA Access İsim Değiştirdi: EA Play

Böylesine bir platforma rakip olmak her ne kadar zor olsa da, iddialara bakılırsa Acun Ilıcalı bunu göze almış gibi görünüyor. Medya patronu Acun Ilıcalı’nın resmi kurumlara başvuruda bulunduğunu aktaran Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker, Acun Ilıcalı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvuru yapıldığını söyledi.

Acun Ilıcalı, Netflix'e Rakip Olarak Yerli Platform Kurabilir İddialara göre Türkiye'nin en çok tanınan televizyoncularından olan Acun Ilıcalı, çok yakında Netflix'e rakip olarak çıkacak bir platform kurabilir.

Gereken başvuruların onaylanması halinde Acun Ilıcalı’nın net bir karar ile Netflix’e rakip bir platform kuracağı iddia ediliyor. Diğer bir yandan yine iddialara göre son günlerde ülkemizde Netflix’e karşı oluşan algının, Acun Ilıcalı’nın işine yarayacağı söyleniyor.

Ayrıca çoğunuzun da bildiği gibi Acun Ilıcalı, geçtiğimiz zamanlarda Netflix ile anlaşmış ve Netflix’e özel Exatlon Türkiye programını çekmişti. Acun Medya tarafından çekimleri tamamlanan Exatlon, Netflix üzerinde büyük bir başarı yakalamıştı. Son olarak Ilıcalı’nın kuracağı platformun ismi gibi bilgiler henüz bilinmiyor. İddialar ile ilgili gelişmeleri ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Dilerseniz gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir