Connect with us


Dijital Haberler

Activision, Siber Saldırı İddialarına Cevap Verdi

Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan ve Call of Duty’nin geliştiricisi olarak tanınan Activision, dün ortaya atılan siber saldırı iddialarını cevapladı.

Zaman:

Tarih:

Activision, Siber Saldırı İddialarına Cevap Verdi

Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Activision, birçoğunuzun da bildiği gibi Call of Duty oyunlarıyla tüm dünyada büyük bir ün yakaladı. Savaş oyunları arasında en çok dikkat çeken oyun serilerinin başında gelen Call of Duty’nin yapımcısı Activision, haberimizde aktardığımız gibi dün siber saldırı iddialarıyla gündeme gelmişti.

Ortaya çıkan haberlerde CoD oyununun geliştiricisi Activision’a bir siber saldırı gerçekleştiği, bununla birlikte bu siber saldırıdan 500 binin üzerinde Call of Duty oyuncusunun etkilendiği belirtilmişti. Haberin detaylarında 500 binin üzerinde CoD oyuncusunun etkilendiğinin söylemesi, oyuncuları da haliyle oldukça şüphelendirdi. Bir süre açıklamalarda bulunmayan Activision, geçtiğimiz saatlerde konu ile ilgili resmi açıklamalarda bulundu.

Activision’un siber saldırıya maruz kaldığı ve bu siber saldırılar sonucunda 500 binin üzerinde CoD oyuncusunun etkilendiği iddialarına resmi bir cevap geldi. Activision tarafından resmi olarak yapılan açıklamalara göre ilgili siber saldırı iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. Tüm gizlilik ve güvenlik endişelerini devamlı olarak araştırdıklarına değinen Activision yetkilileri, dün yayılan siber saldırı iddialarının doğru olmadığını belirtti.

“Tüm Gizlilik Endişelerini Araştırıyoruz”

Activision, Siber Saldırı İddialarına Cevap Verdi Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan ve Call of Duty'nin geliştiricisi olarak tanınan Activision, dün ortaya atılan siber saldırı iddialarını cevapladı.

Activision tarafından yapılan resmi açıklamalara göre dün yayılan siber saldırı iddiaları doğru değil. Yani Activision, söylenildiği gibi 500 binin üzerinde oyuncunun etkilendiği bir siber saldırıya maruz kalmadı. Tüm gizlilik endişelerini araştırdıklarını belirten yetkililer, oyuncu hesaplarında herhangi bir değişiklik yapıldığında oyunculara e-posta gittiğini belirtti. Bununla birlikte Activision, tüm oyuncuların tüm çevrimiçi hesaplarını korumak için önlemler almasını önerdi. Activision, siber saldırı iddialarına yönelik açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Benzer içerik:  Oyun Dünyasının Oscar'ı Golden Joystick Awards 2020 Etkinliği Başladı

Activision’un ve Call of Duty hesaplarının ele geçirildiğini öne süren raporlar doğru değildir. Tüm gizlilik endişelerini araştırıyoruz. Her zaman olduğu gibi oyuncuların Activision hesaplarını ve tüm çevrimiçi hesaplarını her zaman korumak için önlem almalarını öneriyoruz. Call of Duty hesaplarınızda büyük değişiklikler yapıldığında e-posta alırsınız.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir