Connect with us


Dijital Haberler

Activision Hacklendi: Yarım Milyon CoD Oyuncusu Etkilendi

Ortaya çıkan haberlere göre oyun dünyasının en önemli isimlerinden olan Activision hacklendi. İddialara göre 500 bin CoD oyuncusu saldırıdan etkilendi.

Zaman:

Tarih:

Activision Hacklendi: 500 Bin CoD Oyuncusu Etkilendi

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan ve özellikle Call of Duty oyunuyla bilinen oyun dağıtım şirketi Activision, otaya çıkan son haberlere göre bir siber saldırıya maruz kaldı. Son dönemlerde birçok şirkete karşı gerçekleştirilen ve büyük artış gösteren siber saldırılar, oyun dünyasının da en çok dert yandığı şeylerden biri haline geldi.

Özellikle Nintendo gibi oyun şirketlerini hedef alan hackerlar, bu sefer de özellikle Call of Duty serisiyle tüm dünyada büyük bir ün kazanan Activision şirketini hedef aldı. Activision tarafından yaşanan siber saldırıya yönelik herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olsa da, pek çok haber platformu Activision’da yaşanan siber saldırıyı konu alan haberler yayınlamaya, oyuncular da sosyal medyada konuya ilişkin paylaşımlar yapmaya başladı.

Ortaya çıkan bilgilere göre dünyanın en ünlü oyun dağıtıcılarından biri olan Activision’ın siber saldırıya maruz kaldığı, bu siber saldırıdan 500 bin‘in üzerinde Call of Duty oyuncusunun etkilendiği belirtildi. Yaşanan bu siber saldırıyla birlikte 500 binden fazla Call of Duty oyuncusunun Activision hesaplarının bilgilerinin ele geçirildiği ve bu hesap bilgilerinin de sızdırıldığı belirtildi.

500 Bin Call of Duty Oyuncusunun Hesap Bilgileri Sızdırılmış Olabilir

Activision Hacklendi: Yarım Milyon CoD Oyuncusu Etkilendi Ortaya çıkan haberlere göre oyun dünyasının en önemli isimlerinden olan Activision hacklendi. İddialara göre 500 bin CoD oyuncusu saldırıdan etkilendi.

Siber saldırının hangi saldırı türüyle gerçekleştirildiği, nasıl ve kimler tarafından yapıldığı henüz bilinmese de, Activision’un 2 faktörlü kimlik doğrulamasının olmaması sebebiyle deneme yanılma saldırılarından şüpheleniliyor. Birçok sistemde gerçekleştirilen Brute-Force, deneme/yanılma saldırıları, Activision’da da denenmiş ve başarılı olunmuş olabilir.

Benzer içerik:  Call of Duty: Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?

Diğer bir yandan Activision’a karşı yapılan bu siber saldırı ile ilgili çok bir detay bulunmasa da, Twitter’da Call of Duty haberleri yayınlayan TheGamingRevolution tarafından yapılan açıklamalarda Activision hesabınız varsa şifre değiştirmeniz önerildi. Fakat TheGamingRevolution, her 10 dakikada 1.000 hesap açabilen botlar olması sebebiyle şifrenizi değiştirmenizin bile işe yarayamayabileceğini belirtti.

Call of Duty oyuncuları ve Activision hesabı bulunan diğer oyuncular Activision tarafından resmi bir haber beklerken, şuanda herhangi bir açıklama yapılmadı. Yine de eğer Activision hesabınız bulunuyorsa, buradaki şifrenizi değiştirmeniz çok daha mantıklı olabilir. Ayrıca Activision hesabınıza bağlı e-posta üzerinde aynı şifreyi kullanıyorsanız yine e-postanızın da şifresini değiştirmeniz gerekebilir.

Activision Hacklendi: Yarım Milyon CoD Oyuncusu Etkilendi Ortaya çıkan haberlere göre oyun dünyasının en önemli isimlerinden olan Activision hacklendi. İddialara göre 500 bin CoD oyuncusu saldırıdan etkilendi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir