Connect with us


Genel

Bir Çile Daha Bitiyor: Abonelikler, E-Devletten İptal Edilebilecek

Milyonlarca insanın adeta en büyük dertlerinden biri haline gelen abonelik iptali işlemleri artık kolaylaşıyor. Abonelik iptalleri, e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılacak.

Zaman:

Tarih:

Abonelikler, E-Devletten İptal Edilebilecek

Güncelleme(26.10.2020): E-Devletten Abonelik İptali Dönemi Başladı. Dilerseniz “E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır” başlıklı makalemize giderek detaylara göz atabilirsiniz.

Türkiye’de milyonlarca kişinin adeta çileden kurtulmasını sağlayacak o değişim nihayet geliyor. Birçoğunuzun da bileceği gibi internet, telefon abonelikleri gibi çeşitli abonelikler, aslında çok rahat bir şekilde yapılabiliyor. Abonelik yapmak istediğinizde ilgili bayiye gidiyor ve abonelik işleminizi çok rahat bir şekilde yaptırabiliyorsunuz. Peki ya iptal etmek istediğinizde?

5 dakikada yapabildiğiniz abonelik işlemini kapatmak istediğinizde, adeta şirket kapatmak kadar zor bir sürece giriyorsunuz diyebiliriz. Bayiliklere giderek dakikalar içerisinde yaptığınız abonelikler, iptal etmek istediğinizde çok büyük bir çileye dönüşebiliyor. Sizleri şirket kapatıyormuşsunuz gibi zor bir duruma sokan abonelik iptalleri, uzun uğraşlara rağmen yapılamıyor ve hatta uzun uğraşlar sonucunda ancak abonelik dondurabiliyordunuz.

Yıllardır milyonlarca tüketicinin şikayetleri, sonunda sonuç buluyor. Yeni gelecek olan düzenlemeyle telefonunuzdan bile kolaylıkla abonelik iptali yapabileceksiniz. Hem de hiçbir yeri arayıp saatlerce ikna çalışması aşamasından geçmeyeceksiniz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK) tarafından resmi gazetede yayınlanan yeni karara göre artık abonelik iptalleri E-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Bir Çile Daha Bitiyor: Abonelikler, E-Devletten İptal Edilebilecek Milyonlarca insanın adeta en büyük dertlerinden biri haline gelen abonelik iptali işlemleri artık kolaylaşıyor. Abonelik iptalleri, e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılacak.

Türkiye’nin veritabanı niteliğinde olan E-Devlet, birçok işlemin kolaylıkla yapmanızı sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Yıllardır ülkemizde sunulan oldukça yararlı bir sistem olan E-devlet, şimdi de resmi gazetede yayınlanan habere göre abonelik iptali yapmanıza olanak sağlayacak. Televizyon, telefon ve internet abonelikleri gibi aboneliklerinizi iptal edebileceğiniz yeni sistem, çok yakında e-devlete gelecek.

Benzer içerik:  Google, Gerçek Para Kazandıracak Yeni Uygulamasını Duyurdu

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda aboneliklerin çok kolay yapıldığını fakat iptal etmek istediğinizde adeta çileye dönüştüğünü söyledi. Buna bir çözüm aradıklarına değinen Ağaoğlu, tüketicilerin abonelik iptali yapmaya çalışırken saatlerini hatta günlerini harcadıklarını, fakat en başarılı olanların bile ancak abonelik dondurabildiğine değindi. Ağaoğlu, yeni sistemin ise bu konuda nasıl faydalı olacağını anlattı.

48 Saat İçerisinde Abonelik Sonlanacak

Bir Çile Daha Bitiyor: Abonelikler, E-Devletten İptal Edilebilecek Milyonlarca insanın adeta en büyük dertlerinden biri haline gelen abonelik iptali işlemleri artık kolaylaşıyor. Abonelik iptalleri, e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılacak.

Ağaoğlu’nun açıklamalarına göre çok yakında E-Devlet’e gelecek olan abonelik iptali özelliği sayesinde dileyen kişiler kolaylıkla aboneliklerini iptal edebilecek ve 48 saat içerisinde işlemler tamamlanacak. Türkiye’de 160 milyon aboneliğin bulunduğunu belirten Ağaoğlu, bu abonelikler için çok büyük bir müjdenin haberini de böylelikle vermiş oldu.

Diğer bir deyimle, çok yakında Türkiye’deki milyonlarca abonenin “tek tuşla abonelik iptali” hayali gerçek olacak…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir