Connect with us


Dünya'dan Haberler

ABD’de Yaşanan Yeni Bir Polis Şiddeti, Ülkeyi Yangın Yerine Çevirdi

ABD’de bir siyahinin arkasından 7 kez ateş eden polis görüntüleri, ülkeyi tekrar ayağa kaldırdı. Protestocular, ülkeyi yangın yerine çevirdi.

Zaman:

Tarih:

ABD'de Polis Şiddeti Durmadı: Ülke Yangın Yerine Döndü

Amerika Birleşik Devletlerinde polisler maalesef siyahi şiddetini sonlandırmıyor. Son yaşanan olayda ABD polisi, Wisconsin, Kenosha‘da bir siyahiyi arkasından tam 7 kez vurdu. Geçtiğimiz zamanlarda George Floyd cinayetinin ardından yaşanan bu gelişme, ülkeyi tekrar ayağa kaldırdı. Protestocular tekrar ayaklandı ve ülke yangın yerine çevrildi. İlgili görüntüler, sosyal medyada hızla yayılarak gündem oldu.

Maalesef gelen görüntüler, yine ABD’nin siyahilere karşı polis şiddetini ortaya koydu. ABD’nin Wisconsin’de bulunan Kenosha ilçesinde yaşanan olayda polis, 29 yaşındaki siyahi Jacob S. Blake‘i arkasından tam 7 kez vurdu. Bunu hem de oldukça tepki çeken bir yerde yaptı. Jacob S. Blake, eşinin de gözleri önünde, 3 çocuğunun bulunduğu arabada vuruldu.

3 çocuğunun ve eşinin gözleri önünde vurulan siyahi adam, hemen hastanede tedavi altına alındı fakat durumunun çok ağır olduğu aktarıldı. Yaşanan polis şiddetinin görüntüleri sosyal medyada paylaşılırken, görüntüler hızla yayıldı. 23 Ağustos Pazar günü yaşanan görüntüler, George Floyd cinayetiyle yangın yerine dönen ABD’de yeniden bir savaş başlattı. Protestocular ülkeyi yeniden yangın yerine çevirdi.

Yukarıda da gördüğünüz görüntüler ABD’de oldukça tepki çekti ve halk yeniden sokağa döküldü. Aile içi bir olay sebebiyle ilgili olay yerine gittiğini açıklayan polis, o sırada bu olayın meydana geldiğini açıkladı. Jacob Blake ile polis arasında nedeni bilinmeyen bir tartışma yaşandı ve Blake, o sırada polisten uzaklaşmak için arabaya yöneldi. Jacob Blake isimli 29 yaşındaki kişinin arabaya bindiği sırada polis, 7 kez peş peşe adamı sırtından vurdu.

Benzer içerik:  Snoop Dogg, Donald Trump'a Ateş Püskürdü

7 kurşundan kaç kurşunun Jacob Blake’e isabet ettiği açıklanmazken, yapılan açıklamalarda olayın ardından polisin hemen ambulansı aradığı, acil yardım istediği belirtildi. Henüz durumu çok ağır olan Jacob Blake’in iyileşmesi için doktorlar her şeyi deniyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir