Connect with us


Dünya'dan Haberler

ABD’de Katil Eşek Arılarının Yuvaları Bulunamadı: Tehlike Artıyor

ABD’de yuvaları bulunamayan katil eşek arıları tehlike saçmaya devam ediyor. Yuvaları bulunamayan katil eşek arıları, ABD’de insanların ölümüne sebep oluyor.

Zaman:

Tarih:

ABD'de Katil Eşek Arılarının Yuvaları Bulunamadı: Tehlike Artıyor ABD'de yuvaları bulunamayan katil eşek arıları tehlike saçmaya devam ediyor. Yuvaları bulunamayan katil eşek arıları, ABD'de insanların ölümüne sebep oluyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde tehlike saçan eşek arılarının yuvaları uzun bir süredir tespit edilemedi. Araştırmacılar tarafından yapılan tüm araştırmalara rağmen katil eşek arılarının yuvasının tespit edilememesi, ülkedeki katil eşek arısı sebepli can kaybının da hızla artmasına sebep oluyor. Katil eşek arılarına çip bile takılsa da, yuvaları hiçbir şekilde tespit edilemedi.

İlk kez geçtiğimiz 2019 yılında ABD’de görülen katil eşek arılarının yeri tespit edilemedi ve hızla arttı. Ortaya çıkan bilgilere göre geçtiğimiz yıl ABD’de ilk kez görülen katil eşek arıları, hızla artmaya başladı. Washington‘da 18 Asya Dev Eşek Arısı bulunurken, bu eşek arılarının yuvaları da bir türlü tespit edilemedi. Araştırmacılar, katil eşek arılarının yuvasını bulmak için yakaladığı bir dev eşek arısına çip yerleştirdi.

Asya Dev Eşek Arısını yakalayarak yuvasını bulma umuduyla arıya GPS cihazı yerleştiren araştırmacılar, bu konuda da başarılı olamadı. Daha sonra ikinci bir katil eşek arısına GPS cihazı yerleştiren araştırmacılar, bu eşek arısını da doğaya saldı. GPS cihazının oldukça iyi çalıştığını söyleyen araştırmacılar, takip cihazının çalıştığını söylemişti. Fakat bunun ardından dev eşek arısı, yoğun bir ormanlık alana girdi ve izini kaybetti. Araştırmacılar, eşek arısından bir daha iz bulamadı ve bu sebeple katil eşek arılarının yuvasını keşfedemedi.

Benzer içerik:  Yerli Otomobil Bataryası İçin Çinli Farasis ile Anlaşıldı
ABD'de Katil Eşek Arılarının Yuvaları Bulunamadı: Tehlike Artıyor ABD'de yuvaları bulunamayan katil eşek arıları tehlike saçmaya devam ediyor. Yuvaları bulunamayan katil eşek arıları, ABD'de insanların ölümüne sebep oluyor.

Washington Eyaleti Tarım Bakanlığı(WSDA) idari gökbilimcisi Sven Spichiger, eşek arısının hangi yöne doğru uçtuğunu, yani katil eşek arılarının yuvalarına biraz daha yaklaştıklarını belirtti. 1 haftada araştırmacıların elinden 2 katil eşek arısı kurtulurken, eşek arısı yuvası hala tespit edilemiyor. 5 santim boyutlarıyla tehlike saçan Asya Dev Eşek Arıları, yaban arıları ve bal arıları, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne göre yılda 62 kişinin ölümüne sebep oluyor.

Ayrıca Sven Spichiger, katil eşek arılarının bal kovanlarına saldırı yapabileceğini, asıl tehdidin bu olduğunu söyledi. Bütün bir bal arısı kovanını öldürebilecek güçte olan 5 santim boyundaki Asya dev eşek arılarının iğneleri, insanlara da oldukça acı veriyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir