Connect with us


Dünya'dan Haberler

ABD’de Hava Sıcakları Birden Düştü: 32 Derecelik Sıcak Hava, -1 Dereceye İndi

Amerika Birleşik Devletlerinde 30-35 derece seviyelerinde olan yaz sıcaklıkları, 3 saat içerisinde -1 ile -3 derece arasına kadar düştü.

Zaman:

Tarih:

ABD'de Hava Sıcaklıkları 33 Derece Birden Düştü

Amerika Birleşik Devletlerinde yine oldukça ilginç bir hava olayı yaşandı. ABD‘nin Colorado ve Montana eyaletlerinde bulunan pek çok şehirde, kutup girdabı sebebiyle hava sıcaklıklarında oldukça ilginç bir değişim yaşandı. 30-35 derece yaz sıcaklıklarında seyreden hava durumu, 3 saat içerisinde -1 ile -3 derece aralarına indi. Yani hava durumları, 3 saatte 33 derecelik bir düşüş yaşadı.

Montana ve Colorado eyaletlerinde bulunan pek çok şehrin hava durumlarında -30-33 derece arası hava durumu değişimi yaşandı. Birkaç saat öncesinde resmen yaz sıcaklıklarıyla kavrulan ABD, birkaç saat sonra kış soğuklarına geçiş yaparak -3 dereceleri gördü. Dün gece yaşanan bu olay sonrasında sosyal medyada o bölgede yaşayan pek çok kişi olayı tartışmaya başladı.

Meteoroloji meraklısı insanlar yaşanan bu değişiminin ardından Montana ve Colorado eyaletlerinde değişimin yaşandığı şehirlere akın etti. Diğer bir yandan yapılan açıklamalara göre Salı günü, yani bugün, Colorado ve Montana’da bulunan bazı şehirlerde kar yağışı bekleniyor. Gün sonuna kadar sürmesi beklenen kar yağışlarının ardından sıcaklıkların tekrar normale döneceği söyleniyor. Bugün yaşanacak olan kar yağışının ardından, Çarşamba gününden itibaren bölgedeki havalar tekrar ısınmaya başlayacak.

Benzer içerik:  Trump Anlaşmayı Kabul Etmedi: TikTok, ABD'de Yasaklanacak
ABD'de Hava Sıcakları Birden Düştü: 32 Derecelik Sıcak Hava, -1 Dereceye İndi Amerika Birleşik Devletlerinde 30-35 derece seviyelerinde olan yaz sıcaklıkları, 3 saat içerisinde -1 ile -3 derece arasına kadar düştü.

Polar Vortex, yani Kutup Girdabı olarak bilinen bu hava olayı, ilk defa gerçekleşen bir olay değildi. Daha önce de gerçekleşen bu hava olayı, devamlı olarak Kuzey Kutbu civarında gerçekleşebilmektedir. Diğer bir yandan bu kutup girdapları daha önceden tahmin edilebildiğinden dolayı meteoroloji haberlerini takip etme durumlarında bu hava durumu değişimlerinden haberdar olunabiliyor…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir