ABD’de Covid-19 Araştırmaları Yapan Çinli Akademisyen Öldürüldü

 ABD’de Covid-19 Araştırmaları Yapan Çinli Akademisyen Öldürüldü

ABD‘de corona virüsü ile ilgili çalışmalar sürdürdüğü ve çalışmaların neredeyse sonuna geldiği söylenen Bing Liu isimli Çinli bir araştırmacının evinde ölü bulunduğu belirtildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Güncel)

ABD’nin Pittsburgh Üniversitesinde covid-19’a karşı araştırmalar sürdüren Çinli bir araştırmacının evinde ölü bulunması komplo teorilerini oldukça alevlendirdi. Bing Liu isimli Çinli araştırmacının diğer çalışma arkadaşları, Liu’nun araştırmalarının neredeyse sona kadar geldiğini belirtti. Bu açıklamalar da komplo teorilerinin ardı arkası kesilmeden gelmesine sebep oldu.

Pittsburgh eyaletinin Ross kasabasının polisi, Bing Liu’nun evine gittiklerinde Liu’nun çeşitli yerlerinden kurşunla vurulduğunu tespit ettiklerini belirtti. Polis, 1 numaralı şüphelinin Hao Gu isimli 46 yaşındaki bir yazılımcı olduğunu iddia etti. Dedektifler ise cinayeti araştırdıklarında bu ikilinin arasında uzun süreli bir problem olduğunu belirtti. Polis, 46 yaşındaki yazılım mühendisi Hao Gu’nun cinayeti işledikten sonra arabasına dönüp intihar girişiminde bulunduğunu iddia etti.

ABD'de Covid-19 Çalışması Yapan Çinli Akademisyen Öldürüldü

Polis, ilgili cinayetin corona virüsü ile alakalı bir cinayet olmadığını belirtse de komplo teorileri kesilmedi. Bir çok kişi Bing Liu’nun ABD hükümeti tarafından öldürüldüğünü söylerken, bir çok kişi de Çin yönetimini suçladı. Üniversite, Bing Liu’nun ölümünden ağır üzüntü duyduklarını ve Liu’nun araştırmalarda neredeyse sona kadar geldiğini belirtti.

İlgili İçerik  Fed'in Faiz ve Parasal Genişleme Kararı Bitcoin'i Etkiledi

Corona virüsü ile ilgili güncel haberlere ve güncel teknoloji haberlerine dilerseniz “kitle.net” web sitemizden ulaşabilirsiniz. Sizler için aşağıda hazırladığımız corona virüsü dünya geneli son durum bilgisine de göz atabilirsiniz. Corona virüsü haberlerimizde yazdığımız son durum bilgiler, bing.com/covid adresindeki verilere dayanmaktadır. Siz de ilgili kaynağa giderek teyit edebilir, dilerseniz daha güncel son durum bilgisine de bakabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (07.05.2020 – 22:45)


corona virüsü son durum
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 3,784,085
  2. Etkin Vaka: 2,263,721
  3. Hayatını Kaybedenler: 264,679
  4. Kurtarılan Kişi: 1,255,685
  5. Türkiye: 47,096 etkin vaka – 3,641 ölüm
  6. İtalya: 89,624 etkin vaka – 29,958 ölüm
  7. Çin: 2,005 etkin vaka – 4.633 ölüm
  8. ABD: 1,027,427 etkin vaka – 75,991 ölüm
  9. İspanya: 66,866 etkin vaka – 26,070 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın