ABD’de Black Friday Satışları 43 Milyar’ı Buldu

 ABD’de Black Friday Satışları 43 Milyar’ı Buldu

Amerika Birleşik Devletlerinde “Black Friday” kampanyaları ile birlikte online satışlar toplam 7.4 milyar doları yani 42 milyar 500 milyon TL’yi buldu. Bu satışlar sayesinde ABD’deki online satışlar %20 derecesinde artış gösterdi.

En çok talebi cep telefonlarına ve akıllı teknolojik cihazlara harcayan ABD halkı toplamda tam olarak 7.4 milyarlık bir alışveriş gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene Cyber Monday gününde 7.9 milyar dolarlık online alışveriş yapılmıştı ve bu şuana kadar yapılan en fazla satışlarda 1. sıradaydı. Black Friday kampanyasıyla birlikte online satışta 7.4 milyar dolarlık bir alışveriş yapılarak online alışverişlerde en çok harcama yapılan 2. kampanya bu yıl oldu.

ABD’de her sene yapılan Black Friday kampanyaları bu sene de 29 kasımda yapıldı ve sadece online alışverişlerden 7.4 milyar dolar, 42 milyar 500 milyon tl’lik harcama yapıldı. ABD bu kampanyayla birlikte en çok online satış yapılan Black Friday günü rekorunu da kırmış oldu. Geçtiğimiz seneye göre %20 daha fazla artan satışlarda en çok rağbet gören şey akıllı cep telefonları oldu. Akıllı cep telefonları Black Friday satışlarının toplam %39’unu oluşturuyor, bu da yaklaşık 2.6 milyar dolar yani 15 milyar TL ediyor…

İlgili İçerik  Motor Şirketi Nikola, Tesla Cybertruck ile Dalga Geçti!
ABD'de Online Black Friday Satışları 43 Milyar'ı Buldu
ABD’de Online Black Friday Satışları 43 Milyar’ı Buldu

Geçtiğimiz sene büyük tepkilerle ülkemizde karşılanan Black Friday günleri, bu sene Türkiye’de Efsane Cuma, Müthiş Cuma gibi isimlerle yapıldı. Türkiye’de de büyük bir başarıya ulaşan bu kampanya günleri online ticarette büyük oranlarda artış gösterdi. Türkiye’de henüz bu kampanyaların nasıl sonuçlandığı hakkında tam bilgi gelmemiş olsa da elimize ulaştığında sizleri bilgilendireceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın