Connect with us


Dünya'dan Haberler

ABD ve TikTok Savaşının Sebebi, Mark Zuckerberg Olabilir

ABD’nin son zamanlarda TikTok’a karşı başlattığı savaşın sebebi, dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg olabilir.

Zaman:

Tarih:

ABD ve TikTok Savaşının Sebebi, Mark Zuckerberg Olabilir

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve hızla yükselen TikTok, hepinizin de bildiği gibi son zamanlarda adeta ABD‘nin en büyük hedefi haline gelmiş durumda. TikTok’a karşı büyük bir baskı yürüten ve ilerleyen günlerde ABD genelinde yasaklanabileceğini söyleyen Donald Trump, TikTok’un ABD bölgesinin ABD merkezli bir şirkete satılmaması halinde, platformun ABD genelinde yasaklanacağını söylemişti. Trump’ın Eylül ayına kadar süre tanıdığı anlaşma hakkında oldukça dikkat çekici detaylar da yeni yeni ortaya çıktı.

ABD ve TikTok Savaşının Sebebi, Mark Zuckerberg Olabilir ABD'nin son zamanlarda TikTok'a karşı başlattığı savaşın sebebi, dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg olabilir.

Dünyanın en popüler gazetelerinden biri olan The Wall Street Journal gazetesi, TikTok’a karşı başlatılan savaşın en büyük sebebinin Facebook kurucusu Mark Zuckerberg olduğunu söyledi. Gazetede yer alan habere göre Mark Zuckerberg, 2019 yılının sonlarına doğru Washington DC ziyaretinde bazı senatörlerle bir araya gelmiş ve hem halka kapalı, hem de halka açık toplantılar gerçekleştirmişti.

Bu toplantılarda Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’ün TikTok karşıtı söylemlerde bulunduğu ve TikTok hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptığını aktaran WSJ gazetesi, aynı zamanda Zuckerberg’ün Donald Trump ile bir toplantı gerçekleştirmiş olabileceğini de aktardı. Yine WSJ’nin iddialarına göre Zuckerberg’ün bu toplantıları, senatörleri TikTok’a karşı doldurmuş ve senatörler, bundan sonraki toplantılarda TikTok’a tepki göstermeye başlamıştı. Yani tüm savaşı Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’ün başlattığı, TikTok’u hedef tahtasına koyduğu söyleniyor.

Benzer içerik:  PlayStation 5, Her Açıdan Görüntülendi | İşte Tasarımı
ABD ve TikTok Savaşının Sebebi, Mark Zuckerberg Olabilir ABD'nin son zamanlarda TikTok'a karşı başlattığı savaşın sebebi, dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg olabilir.

TikTok’un yeni yeni başına geçen TikTok CEO’su Kevin Mayer, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamalarda Facebook’un halka oynadığını, siyaseti bu işe karıştırarak TikTok’a zarar vermek istediğini söylemişti. Ayrıca Mayer, Facebook’un kendilerine karşı bir art niyetli saldırı başlatabileceğini de aktarmıştı.

Şimdi WSJ gazetesi tarafından ortaya atılan iddialara baktığımızda, Mayer tarafından yapılan bu açıklamalar oldukça yerinde gibi görünüyor. Diğer bir yandan WSJ’nin iddiaları bunlarla da sınırlı değil. Yapılan habere göre Zuckerberg, bu tür faaliyetlerde bulunmak ve Facebook rakiplerine karşı kullanmak için lobiciliğe bir bütçe ayırıyormuş. Ortaya atılan tüm bu iddialar doğrulanırsa Facebook, oldukça zor bir durumda kalabilecek gibi görünüyor.

Dilerseniz gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir