ABD, Uzay Kuvvetlerinin İlk Uydularını Uzaya Gönderdi

 ABD, Uzay Kuvvetlerinin İlk Uydularını Uzaya Gönderdi

Amerika Birleşik Devletleri Uzay Kuvvetlerinin ilk uyduları Corona Virüsüne rağmen bugün fırlatılan roket ile uzaya gönderildi. Roket, Florida’daki Cape Canaveral Uzay Üssü‘nden fırlatıldı.


İlginizi Çekebilir: ABD Uzay Kuvvetleri ve Logosu Tanıtıldı

Amerika Birleşik Devletlerinin geçtiğimiz zamanlarda tanıttığı Uzay Kuvvetleri için ilk roket bugün fırlatıldı. 738 milyar dolarlık proje kapsamında fırlatılan ilk roket, içerisinde haberleşme uydularını barındırıyordu.

Korona virüsü salgınına rağmen iptal edilmeyen ve Florida’daki Cape Canaveral Uzay Üssü bugün fırlatılan roket, toplamda 6 bin 168 kiloluk uyduları uzaya taşımayı başardı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında kurulan Amerika Birleşik Devletleri Uzay Kuvvetleri, diğer büyük ülkelere karşı uzayda etkin bir mücadele verebilmek adına 738 milyar dolarlık bir bütçe ile kurulmuştu.

Bugün, tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne rağmen planların iptal edilmemesi ve uyduların uzaya gönderilmesi ise tepkilere sebep oldu.

İlgili İçerik  Hızlı ve Öfkeli 9 ilk Fragman Yayınlandı (Fast 9 Fragman)

Amerika 738 milyar dolarlık, yani 4 milyar 750 milyon TL’lik bütçe ayırdığı uzay kuvvetleri için önümüzdeki zamanlarda bir çok uydu daha gönderecek gibi görünüyor.

ABD Uzay Kuvvetleri Nedir? (U.S. Space Force)


ABD Uzay Kuvvetleri Logosu Paylaşıldı (Uzay Komuta Projesi)

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarına bakılırsa ABD ordusunun 6. kuvveti olan ABD Uzay Kuvvetleri, Çin ve Rusya benzeri büyük ülkeler ile uzayda etkin bir mücadele verebilmek amacıyla kuruldu. Ülkeye yönelik saldırıların gittikçe büyüdüğünü söyleyen Trump, buna karşı önlem almaları gerektiğini ve bu yüzden bu ordunun kurulduğunu belirtti. Bu yüzden ordunun kurulması için 738 milyar dolarlık bu tasarının onaylandığını belirtti.


Bir önceki yazımız olan Kendine Hayran Bırakan Unutulmaz Yabancı Dizi Müzikleri başlıklı makalemizde Dizi, Dizi Müzikleri ve Unutulmaz Dizi Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın