ABD Uzay Kuvvetleri Logosu Paylaşıldı (Uzay Komuta Projesi)

 ABD Uzay Kuvvetleri Logosu Paylaşıldı (Uzay Komuta Projesi)

ABD‘nin, geçtiğimiz yıl tam 738 milyar dolarlık bütçe ile kurduğu “Uzay Gücü Projesi“nin logosu, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Twitter‘da paylaşıldı. Logo, Star Trek‘in “Starfleet” logosuna benzetilerek sosyal medyada ilginç tepkiler aldı.

İlginizi Çekebilir: Nasa, Yeni Bir Dünya Bulmak İçin Özel Teleskop Üretti

2019’un son aylarında onaylanan “United States Space Force” yani “ABD Uzay Kuvvetleri” tasarısı tam 738 milyar dolarlık bir uzay gücü projesi. Uzay kontrolünü ele alabilmek ve diğer ülkeler ile uzayda etkin bir mücadele verebilmek için kurulan yeni askeri gücün resmi logosu Donald Trump tarafından twitter’da geçtiğimiz saatlerde paylaşıldı.

ABD Uzay Kuvvetleri Logosu Paylaşıldı (Uzay Komuta Projesi)

ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi twitter hesabından duyurduğu uzay kuvvetleri logosu bir çok insan tarafından beğenilirken, bazı insanlardan da tepki aldı. Tepkilerin sebebi ise logonun Star Trek’in “Starfleet” logosundan alıntı olduğu iddiasıydı.

ABD Başkanı, twitter hesabına yüklediği uzay gücü logosunu şu sözlerle paylaştı; “Büyük Askeri Liderlerimiz, tasarımcılarımız ve diğerleriyle görüştükten sonra, Muhteşem Ordumuzun Altıncı Şubesi olan Birleşik Devletler Uzay Gücü için hazırlanan yeni logoyu sunmaktan mutluluk duyuyorum!

Başkan Trump’ın bu tweet’ine gelen tepkiler ise aşağıdaki gibiydi…

United States Space Force Nedir?

ABD Uzay Kuvvetleri Logosu Paylaşıldı (Uzay Komuta Projesi)

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarına göre ABD ordusunun 6. kuvveti olan Uzay Kuvvetleri, Çin ve Rusya gibi ülkelerle uzayda etkin bir mücadele verebilme amacıyla kuruldu. Ülkeye yönelik saldırıların gitgide büyüdüğünü söyleyen Donald Trump, buna karşı önlem almaları gerektiğini belirtti. Bu yüzden 738 milyar dolarlık bu tasarının onaylandığını söyledi.

İlgili İçerik  Amerika'dan Çin'e Gönderme: Sorumlular Hesap Verecek

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri başlıklı makalemizde En Güzel Film Sahneleri, En İyi Film Sahneleri ve Film Sahneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın