ABD Hazine Müsteşarı, Facebook Libra Projesinin CEO’su Oldu

 ABD Hazine Müsteşarı, Facebook Libra Projesinin CEO’su Oldu

Facebook‘un tüm dünyadan tepki çeken, ilgi çekici kripto para projesi Libra‘nın CEO‘su belirlendi. Büyük projenin CEO‘su ABD‘nin eski Hazine Müsteşarı Stuart A. Levey oldu.


İlginizi Çekebilir: Facebook Libra, Yatırımcılarını Kaybediyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un 2020 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen dev kripto para projesi, bir çok ülke’nin tepkilerine ve yasaklarına rağmen durdurulmuyor. Facebook, Libra isimli kripto para projesinin üzerinde son gaz çalışmaya devam ediyor. Bir çok özel banka ve ülke için tehdit oluşturduğu söylenen Facebook Libra, bugün bünyesine çok tecrübeli bir CEO kattı. Libra Birliği’nin CEO’su, bugün açıklananlara göre Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Hazine Müsteşarı Stuart A. Levey oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Libra Birliği, şunları söyledi; “İsviçre Finansal Piyasaları Denetleme Kurumundan aldığımız ödeme sistemleri lisansımız sonucu ve yeni CEO’muz Stuart Levey önderliğinde rekabetçi hedefimizi gerçekleştirmemiz kolaylaşacak”

Libra Birliği’nin yeni CEO’su Stuart A. Levey ise böylesine bir küresel ödeme sistemine katılmaktan onur duyduğunu söyledi. Eğer bu şekilde proje stabil olarak ilerlerse, 2020 yılı içerisinde planlandığı gibi piyasaya sürülebilir. Henüz bu kripto para birimi piyasaya sürülmeden bir çok dev şirketten yatırım almış durumda.

İlgili İçerik  Dünyanın En Değerli Şirketi Artık Apple Değil, Saudi Aramco!

Facebook Libra Nedir?


Facebook Libra

Türkçesi “Terazi” olarak çevrilen Libra projesi, dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook tarafından geçtiğimiz zamanlarda ortaya atılmıştı. Libra isimli kripto para projesinin, Facebook ve Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram gibi dev uygulamalarda kullanılması planlanıyor. Kullanıcılar Libra isimli kripto paralar ile 7/24 Facebook üzerinden istediği kişilere para gönderebilecek. Yani bir nevi Bitcoin’in Facebook’a entegre edilmiş hali olacak. Facebook, bünyesinde bulunan 3 milyara yakın kullanıcısı ile bu projeyle bir çok bankaya ve ülkeye korku salıyor. Çünkü projenin gerçekleşmesi, bir çok ülkenin para birimi ve özel bankalar için tehdit oluşturuyor.

Fransa, bu projenin çıkması halinde ülkede engelleneceğini söylüyor. Fakat Facebook, proje üzerinde hızla çalışmalarını devam ettiriyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın