ABD Donanması, Lazer Silahı Testini Başarıyla Tamamladı

ABD Donanması, İnsansız Hava Araçları'nı (Drone) düşürebilmek ve deniz araçlarına karşı kendini savunabilmek için geliştirdiği lazer silahını test etti.
 ABD Donanması, Lazer Silahı Testini Başarıyla Tamamladı

Amerika Birleşik Devletleri Donanması oldukça ilginç yeni silahını test etti. Yeni ürettiği Lazer silahını bir insansız hava aracına, yani drone’a karşı test eden ABD Donanması, testi başarıyla tamamladı. Envanterini oldukça güçlendiren ABD Donanması, yeni lazer silahı ile savunma alanını genişletmeyi planlıyor.

ABD’nin İnsansız hava araçlarına ve küçük deniz araçlarına karşı savunmasını sağlayacak olan bu lazer silahı, Çin’in uzun menzilli füzelerine karşı da önemli bir savunma görevi üstlenecek. ABD, buna benzer pek çok lazer silahı üzerinde çalışıyor ve uzun zamandır testler gerçekleştiriyor. Daha önce de lazer silahı üreten ABD, bu silahları özel sınıflara ayırıyor.

USS Ponce adlı ABD gemisine yerleştirilen bu lazer silahı, 30 kW lazer silahı sınıfına dahil edildi. USS Ponce adl gemideki ilk testini başarıyla tamamlayan lazer silahı, bir drone’u düşürmeyi başardı. Donanma, bu lazer silahının geliştirilme amacının son zamanlarda tehditlerin oldukça artması sebebiyle olduğunu açıkladı.

USS Ponce gemisinin komutanı Sanders ise konu hakkında şu açıklamalarda bulunuyor; “Katı Hal Lazer Silah Sistemi, Portland’ın Deniz Kuvvetleri için test edip işlettiği eşsiz bir yetenek, aynı zamanda gelecekteki silah sistemlerine zemin hazırlıyor. Bu yeni gelişmiş silahımızla, Donanma için denizde geçen savaşı yeniden tanımlıyoruz.”

İlgili İçerik  Tesla Almanya'daki Fabrikasında Yıllık 500 Bin Araç Üretecek

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın