Connect with us


Otomobil Haberleri

7 Koltuklu Elektrikli Otomobil Tesla Model Y İçin Tarih Belli Oldu

Ünlü milyarder Elon Musk, 7 koltuklu Tesla Model Y’nin üretime çıkacağı ve teslimat yapılacağı tarihi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Zaman:

Tarih:

7 Koltuklu Elektrikli Otomobil Tesla Model Y İçin Tarih Belli Oldu Ünlü milyarder Elon Musk, 7 koltuklu Tesla Model Y'nin üretime çıkacağı ve teslimat yapılacağı tarihi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan ve son yıllarda girişimleriyle tüm dünyada büyük bir popülerlik yakalayan ünlü milyarder Elon Musk, dünyayı adeta baştan sona değiştirebilecek girişimlere imza attı. Elektrikli otomobillerden uzay çalışmalarına, birçok alanda önemli teknolojiler üzerinde çalışan Elon Musk, beyin/bilgisayar bağlantısını kurmak için Neuralink şirketini, uzaydan tüm dünyaya internet dağıtmak için de Starlink şirketini kurmuştu.

Birçok alanda önemli çözümler sunan Elon Musk, en çok da elektrikli otomobil modelleriyle dikkat çekiyordu. Elektrikli otomobillerin de benzinli otomobiller kadar güçlü olabileceğini kanıtlayan ünlü milyarder Elon Musk, Tesla şirketiyle ürettiği elektrikli otomobilleri dünyanın dört bir yanında pazarlamayı başarmıştı.

Tesla’nın otomobil modelleri dünya çapında büyük bir ilgi odağı haline gelirken, şimdi de gözler üç sıra 7 koltuklu elektrikli otomobil modeli Tesla Model Y‘ye çevrildi. 7 koltuğa sahip olacağı bilinen yeni Tesla Model Y otomobil, Elon Musk’ın açıklamalarına göre çok yakında karşımıza çıkacak. 7 koltuklu Tesla Model Y’nin ne zaman çıkacağı sorusunu Twitter hesabından yanıtlayan Elon Musk, bu sorunun cevabını açıkladı.

Benzer içerik:  Twitter CEO'su, Coronavirüs ile Mücadele İçin 1 Milyar Dolar Bağışlıyor

7 Koltuklu Tesla Model Y, Önümüzdeki Ay Üretime Geçiyor

7 Koltuklu Elektrikli Otomobil Tesla Model Y İçin Tarih Belli Oldu Ünlü milyarder Elon Musk, 7 koltuklu Tesla Model Y'nin üretime çıkacağı ve teslimat yapılacağı tarihi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Tesla Model Y için 7 koltuk güncellemesinin ne zaman geleceği sorusunu yanıtlayan Elon Musk, 7 koltuklu Tesla Model 7 için üretimin önümüzdeki ay başlayacağını, sevkiyatların ise Aralık ayında başlayacağı belirtildi. Tesla Model Y’ye 7 koltuklu olarak sahip olmak isteyen kişilerin, ödeme yaparken ek olarak 3 bin dolar daha fazla ödemesi gerekecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir