62 Yıllık Sony, İsim Değişikliği Kararı Aldı

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Japonya merkezli Sony, 62 yıllık bir aranın ardından ismini değiştirmeye karar verdi.
 62 Yıllık Sony, İsim Değişikliği Kararı Aldı

Japonya‘nın ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Sony, onlarca yılın ardından isim değişikliğine gitmeye karar verdi. PlayStation konsolları ile tüm dünyada ismini duyuran Sony, son zamanlarda ürettiği teknolojiler ile oldukça dikkat çekmeyi başarıyor. Pek çok alanda çalışan ve bünyesinde onlarca alt şirketi barındıran Sony, bu sebeple isim değişikliğine karar verdi.

Bildiğiniz gibi Japonya merkezli şirketler topluluğu olan Sony, çatısı altında pek çok şirketi bulunduruyor. Bunlar da Sony Mobile, Sony Pictures, Sony Music gibi dünyada oldukça değerli ve önemli şirketler. Film, Elektronik, Oyun, Müzik gibi pek çok alanda hizmet veren Sony, tüm bu alt şirketleri bünyesinde barındıran “Sony” isminin değiştirilmesini kararlaştırdı.

Karar, hissedarların ve şirket yönetiminin toplantısında alındı. Sony China’nın Weibo’daki hesabı üzerinden paylaşılan karara göre şirket yönetimi ve hissedarlar, ortak toplantıda şirketin isminin değişmesini yararlı buldu. Bir çok alanda çalışmalar yapan ve onlarca şirketi bünyesinde barındıran Sony, 62 yıllık ismini “Sony Group” olarak değiştirecek. Açıklamalara göre Sony’nin isim değiştirme işlemi 2021 yılının Nisan ayında gerçekleştirecek.

İlgili İçerik  PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı
62 Yıllık Sony, İsim Değişikliği Kararı Aldı

Normalde temelleri 74 yıl önce atılan Sony’nin ilk kurulduğunda ismi Tokyo Telecommunications Industry şeklindeydi. Fakat şirket 1946’da kurulduktan 12 yıl sonra yani 1958 yılında isim değişikliğine gitti. Tokyo Telecommunications Industry, 12 yılın ardından Sony olarak isim değişikliği yaptı. Ardından oldukça iyi bir büyüme kaydeden Sony, bir çok alt şirketi ile yükselişini sürdürdü.

Fakat pek çok alanda hizmet veren Sony, geçtiğimiz günlerde tekil bir isim yerine daha çok şeyi kapsayabilen “Sony Group” ismini almayı karar verdi. 74 yıllık Sony, 2. kez isim değiştirme kararını duyururken bu kararın şirketi destekleyeceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın