5.000 Twitter Çalışanına Coronavirüs Uyarısı: Evden Çalışın

 5.000 Twitter Çalışanına Coronavirüs Uyarısı: Evden Çalışın

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, Twitter‘ı da harekete geçirdi. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter‘ın üst yetkilileri, 4.800’den fazla çalışanına “Evden Çalışın” uyarısında bulundu.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberleri (Güncel)

Dünya genelinde 3.100’den fazla kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü, bir çok teknoloji devi şirketi de harekete geçirdi. Virüsün ilk yayıldığı zamanlarda Google ve Apple gibi şirketler Çin’deki ofislerini kapatırken, Twitter’da bugünlerde harekete geçti. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın üst yetkilileri, 4.800’den fazla çalışanını Corona Virüsüne karşı uyardı. Twitter, tüm çalışanlarının evden çalışmasını önererek bunun daha güvenli olacağını belirtti.

Ayrıca geçtiğimiz zamanlarda dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un üst yöneticisi de çalışanlara evden çalışmalarını önermişti. Silikon Vadisi’ndeki bir çok şirket bugünlerde bu tür adımlar atarak çalışanlarının sağlığını korumaya çalışıyor.

Twitter, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtiyor;

İlgili İçerik  Apple, Patent İhlali Davasında 85 Milyon Dolar Ceza Aldı

“Bugünden başlayarak, dünya çapındaki tüm çalışanlarımızı mümkün olduğunca evden çalışmaya teşvik ediyoruz. Hedefimiz COVID-19 korona virüsün bizim içimizde ve çevremizdeki dünyada yayılma olasılığını azaltmak. Tweeps’imizi sağlıklı tutmak için çok dikkatli ve azami özveri ile çalışıyoruz. ”

Ayrıca Corona Virüsü ile ilgili tüm haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (03.03.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 91.311
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 3.117
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar,
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 48.123

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın