Connect with us


Dünya'dan Haberler

320 Milyar Metreküplük Doğalgazın Ekonomik Değeri Ne Kadar?

Ülkemizde bugün heyecanla karşılanan doğalgaz haberinin ardından detaylar da geldi. Keşfedilen 320 milyar metreküplük doğalgazın ekonomik değeri belli oldu.

Zaman:

Tarih:

320 Milyar Metreküplük Doğalgazın Ekonomik Değeri Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve büyük bir müjde olarak tanımlanan haber, bugün ülkemize duyuruldu. Milyonlarca kişinin heyecanla izlediği canlı yayında duyurulan haber, herkesin de tahmin ettiği gibi doğalgaz keşfinin haberiydi. Habere göre Karadeniz’de Fatih Sondaj Gemisi tarafından yapılan arama sonucunda 320 milyar metreküplük doğalgaz keşfedilmişti.

Geçtiğimiz saatlerde tüm Türkiye’nin merakla beklediği anlarda canlı yayında duyurulan 320 milyar metreküplük oldukça kaliteli bir doğalgazın keşfedildiği haberleri heyecanla karşılanırken, aynı zamanda akıllara birçok soruyu da beraberinde getirdi. Birçok kişinin aklında “320 milyar metreküp doğalgaz Türkiye’ye kaç yıl yeter” soruları belirirken, birçok kişi de bu doğalgazın ekonomik değerini merak etti.

320 milyar metreküplük doğalgazın ülkemize 6,5 yıl kadar yeteceği belli olurken, şimdi de bu gazın ekonomik değeri hakkında resmi açıklamalar yapıldı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamalara göre Karadeniz’de keşfedilen 320 milyar metreküplük bu doğalgazın değerinin de 65 milyar dolar olduğu açıklandı. Fatih Sondaj Gemisi tarafından 9. aramada keşfedilen ve henüz başlangıç olduğu söylenen bu gazın 65 milyar dolar değerinde olması da oldukça dikkat çekti.

Benzer içerik:  Apple, Iphone Yavaşlatma Davasında 25 Milyon Euro Ceza Aldı
320 Milyar Metreküplük Doğalgazın Ekonomik Değeri Ne Kadar? Ülkemizde bugün heyecanla karşılanan doğalgaz haberinin ardından detaylar da geldi. Keşfedilen 320 milyar metreküplük doğalgazın ekonomik değeri belli oldu.

Bu gazın ekonomik değerinin 65 milyar dolar olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, oldukça dikkat çekti. Bildiğiniz gibi sabah saatlerinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, henüz arama çalışmalarının sürdüğünü ve daha fazla doğalgaz bulunabileceğinin sinyallerini vermişti.

Yani bu bulunan 320 milyar metreküplük 65 milyar dolar değerindeki doğalgaz, Türkiye’nin yaptığı son keşif olmayacak. Akdeniz’de ve Karadeniz’de bir süredir devam eden çalışmalar hala sürdürülüyor ve buralardan da yeni keşifler çıkabilir. İlerleyen zamanlarda yeni çalışmalarda ortaya çıkan gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Takipte kalın…

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir