Connect with us


Teknoloji Haberleri

210 Ekranlı 8K ve 4K Yeni Xiaomi Mi TV’ler Ortaya Çıktı

Dev teknoloji şirketi Xiaomi’nin 8K ve 4K çözünürlüklerde 82 inç ekran boyutuna sahip 2 yeni televizyon modeli ortaya çıktı.

Zaman:

Tarih:

210 Ekranlı 8K ve 4K Yeni Xiaomi Mi TV'ler Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi, son zamanlarda ürettiği teknolojiler ile tüm dünyada oldukça büyük bir başarı yakaladı. Ürettiği yenilikçi ürünleri dünyanın dört yanına ulaştırmayı ve tüketicilerle buluşturmayı başaran dev teknoloji şirketi, akıllı telefon pazarında yakaladığı başarıyı televizyon pazarında da yakalamak istiyor gibi görünüyor.

Kısa süre önce büyük bir dikkat çeken şeffaf ekranlı akıllı televizyon modeli Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition‘u duyuran Xiaomi, 139 ekranlık saydam ekrana sahip bu akıllı televizyon modeliyle televizyon piyasasında büyük bir dikkat çekmiş ve adını televizyon pazarında duyurmayı başarmıştı. 7.000 doların üzerinde bir fiyat etiketiyle tüketicilerin karşısına çıkan 55 inç’lik şeffaf televizyonu Mi TV Lux Transparent Edition ile büyük dikkat çeken Xiaomi, televizyonu dijital ortamda satışa çıkarmasının ardından 1 saniye içerisinde stokların tükendiğini duyurmuştu.

Türk Lirasına çevirdiğimizde vergiler hariç 51.000 TL’nin üzerinde bir fiyat etiketine sahip olan şeffaf Xiaomi TV, bu fiyat etiketine rağmen 1 saniyede tükenmişti. Bu başarının üzerine televizyon pazarına iyi bir giriş yapan Xiaomi, yeni televizyon modelleri üzerinde çalışmaya başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre Çin merkezli teknoloji devi, 210 ekranlık, yani 82 inçlik boyutlarda hem 4K, hem de 8K televizyonlar üzerinde çalışıyor.

Benzer içerik:  Xiaomi, iPhone 12 Uyumlu Şarj Cihazını Apple'dan Çok Daha Uygun Fiyata Satışa Çıkarıyor
210 Ekranlı 8K ve 4K Yeni Xiaomi Mi TV'ler Ortaya Çıktı Dev teknoloji şirketi Xiaomi'nin 8K ve 4K çözünürlüklerde 82 inç ekran boyutuna sahip 2 yeni televizyon modeli ortaya çıktı.

Hemen yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi hem 8K hem de 4K çözünürlükte 82 inçlik yeni televizyon modelleri üzerinde çalıştığı ortaya çıkan Xiaomi, Mi TV Lux Transparent Edition ile yakaladığı başarıyı bu televizyon modelleriyle de yakalayabilir. Son zamanların gözde teknoloji markalarından biri olan Xiaomi, akıllı telefon pazarında olduğu gibi televizyon pazarında da büyümesini sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Çin’de 10 milyondan fazla televizyon satışı yaptığını aktaran Xiaomi, bunun Çin tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir başarı olduğunu söylemiş, Çin TV tarihinde yeni bir kilometre taşı olarak bahsetmişti. Diğer bir yandan Xiaomi’nin TV satışlarında Çin’de birinci, dünyada ise ilk 5 sırada olduğu söyleniyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir