Connect with us


Sinema ve Televizyon

Üzücü Haber: Bu Yıl Yeni Bir Marvel Filmi Gelmeyecek

Marvel hayranlarını üzecek eni bilgilere göre, dünya çapında milyonlarca kişinin hayranlıkla izlediği Marvel Sinematik Evreninden bu yıl yeni bir film daha gelmeyecek.

Zaman:

Tarih:

Üzücü Haber: Bu Yıl Yeni Bir Marvel Filmi Gelmeyecek

Birçoğunuzun da bildiği gibi covid-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması sebebiyle dünya çapında çok büyük kayıplar yaşandı. 2020 yılının özellikle ilk günlerinde patlak veren salgın, bugüne dek 33 milyona yakın kişiye bulaştı ve neredeyse 1 milyon kişi hayatını kaybetti. Bu süreçte salgının kontrol altına alınabilmesi için birçok önlem alınırken, önlemler kapsamında eğlence sektörüne de büyük bir darbe vuruldu.

Bildiğiniz gibi bu salgının önüne geçilebilmesi için ön önemli kurallardan biri de sosyal mesafe. Eğlence sektöründe, eğlence mekanlarında ve sinemalarda sosyal mesafenin pek korunamayacağından dolayı 2020 yılının ilk günlerinde bu tür yerler kapatıldı. Tüm dünyada kapanan sinemalar, yeni vizyona girecek filmler için de çok büyük bir sorun oluşturdu. Sinemalar yeni yeni açılmaya başlasa da, birçok yapım uzak aylar, hatta yıllar sonrasına ertelendi.

Filmlerini erteleyen şirketler arasında tabii ki Marvel da bulunuyordu. Sinema sektöründe çok büyük bir başarıya sahip olan, özellikle Avengers serisiyle sinema dünyasını adeta ele geçire Marvel, salgın sebebiyle 2020 yılında bir başarı gösteremedi. 2019 yılını büyük rekorlarla kapatan Marvel Studios, 2020 yılını adeta boş geçti. 2020 yılında salgına rağmen Tenet filmi çok büyük bir hasılat elde etse de, Marvel tüm filmlerini 2020 yılından çekme kararı aldı. Alınan bu karara göre, bu yıl vizyonda yeni bir Marvel filmi göremeyeceğiz.

Benzer içerik:  Black Panther Paylaşımı, Twitter'ın En Çok Beğenilen Tweet'i Oldu

Bu Yıl Vizyonda Yeni Bir Marvel Filmi Göremeyeceğiz

Üzücü Haber: Bu Yıl Yeni Bir Marvel Filmi Gelmeyecek Marvel hayranlarını üzecek eni bilgilere göre, dünya çapında milyonlarca kişinin hayranlıkla izlediği Marvel Sinematik Evreninden bu yıl yeni bir film daha gelmeyecek.

Aslında 6 Kasım 2020 tarihinde, yani bu yıl vizyona girecek olan ve milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen Black Widow filmi, vizyon tarihi 6 ay daha uzatılarak 2021 yılına ertelendi. Black Widows filmi 7 Mayıs 2021 tarihine ertelenirken, The Eternals filminin vizyon tarihi de Şubat 2021’den Kasm 2021 tarihine ertelendi. Diğer bir yandan Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings filmi Temmuz 2021’e, Doctor Strange and the Multiverse of Madness filmi ise 2021 yılından 2022 yılına çekildi.

Diğer bir yandan şirketin geri kalan filmleri de zaten 2020 yılında çıkış yapmayacağından dolayı, bu yıl Marvel hayranları için de hiç iyi bir yıl değildi diyebiliriz. Yeni bir Marvel filmi göremediğimiz bu yılın ardından eğer salgın kontrol altına alınır ve filmlerin yeniden ertelenmesi zorunluluğu olmazsa, 2021 yılında yepyeni Marvel filmlerini sinemalarda göreceğiz. Ayrıca 2020 yılında vizyona giremeyen birçok film de 2021’de gireceği için, önümüzdeki yıl sinemalarda çok iyi yapımlar görebiliriz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir