Connect with us


Dünya'dan Haberler

2020 Nobel Barış Ödülü’nün Sahibi Belirlendi

2020 yılının Nobel Barış Ödülü sahibini buldu. Her yıl sahiplerini bulan Nobel Barış Ödülü, bu yıl Dünya Gıda Programı için layık görüldü ve ödül sahiplerine teslim edildi.

Zaman:

Tarih:

2020 Nobel Barış Ödülü'nün Sahibi Belirlendi

Alfred Nobel‘in vasiyeti uyarınca her yıl ulusların ve halkların kardeşliği için çaba sarf eden, orduların ve silahların azaltılması için en çok çabalayan ve barış kongreleri için en çok çaba sarf eden kişilere dağıtılan Nobel Barış Ödülü, 1895 yılından beri her yıl sahiplerine ulaşıyor. Oslo’da bulunan Norveç Nobel Komitesi tarafından sahiplerine ulaştırılan ödül, bu yıl da sahibini buldu.

Her yıl sahiplerini bulan Nobel Barış Ödülleri, bu yıl da sahibine ulaştı. 2020 Nobel Barış Ödülü, Birleşmiş Milletler’e bağlı olan Dünya Gıda Programına verildi. Açlık karşıtı çalışmalarıyla bu yıl oldukça iyi işler başaran Dünya Gıda Programı, 2020 yılındaki çalışmalarıyla dünya çapında dikkat çekmeyi başarmıştı. Dünya Gıda Programı isimli Birleşmiş Milletler Örgütü, şimdi de dünyanın en prestijli ödüllerinden birine layık görüldü.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak görülen Nobel Barış Ödülü, 2020 yılında Dünya Gıda Programına layık görüldü. Dünya Gıda Programının sözcüsü, ödülü aldıklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirtirken, bu ödülü kazandıklarından dolayı çok gurur duyduklarını belirtti. Bununla birlikte Dünya Gıda Programı, büyük bir para ödülüne de layık görüldü.

2020 Nobel Barış Ödülü'nün Sahibi Belirlendi 2020 yılının Nobel Barış Ödülü sahibini buldu. Her yıl sahiplerini bulan Nobel Barış Ödülü, bu yıl Dünya Gıda Programı için layık görüldü ve ödül sahiplerine teslim edildi.

2020’nin Nobel Barış Ödülüne layık görülen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün ortak projesi olan Dünya Gıda Programı, Nobel Barış Ödülünün yanında bir de 1,1 milyon dolarlık para ödülüne layık görüldü. Birçok ülkede on milyonlarca insana yardımda buluna Dünya Gıda Programı, açıklamalara göre zor durumda olan 100 milyon insana yardım sağladı.

Benzer içerik:  Facebook, WhatsApp'da Reklam Yayınlamaktan Vazgeçti

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir