2019 Yılında İnstagram’da En Çok Para Kazananlar

 2019 Yılında İnstagram’da En Çok Para Kazananlar

2019 yılına veda etmemizle birlikte geçtiğimiz sene İnstagram’da en yüksek reklam bedeline sahip isim belli oldu. Bu isim Cristiano Ronaldo, ücretli ortaklıklarından kazandığı para tamı tamına 47.8 milyon dolar.

Facebook’un alt kuruluşlarından birisi olan İnstagram, sadece sosyal medya platformu olarak görülüyor. Fakat İnstagram, bir sosyal medya platformundan daha fazla şeyi barındırıyor. Dijitalleşen dünya ile birlikte, dijital pazarlama alanında en bilindik yer olarak İnstagram biliniyor. Bu durumda da milyonlarca dolarlık ticaret gerçekleşiyor. Markalar, kişilerle iş birlikleri yapıyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Ceo’su Tim Cook’un 2019 Geliri Açıklandı

Herkesin aklında ünlülerin, İnstagram reklarmlarından ne kadar kazandığı hakkında sorular vardır. İsterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz listeye geçelim. Başka bir deyişle en çok para kazanan influencerlara bakalım.

2019’da İnstagram’da En Çok Para Kazananlar Listesi

1 – Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo Instagram Geliri
Cristiano Ronaldo Instagram Geliri

Juventus çatısı altında futbol oynayan Cristiano Ronaldo, elde ettiği 47.8 dolar ile 1.sırada yer alıyor. Her ne kadar futbolcu kariyeri ile kazanç sağlasa da tabiri caizse İnstagram hesabı da para basıyor.

2 – Kendall Jenner

Kendall Jenner Instagram Geliri
Kendall Jenner Instagram Geliri

Amerikalı model ve reality show yıldızı olan Kendall Jenner, elde ettiği 15,9 milyon dolar ile 2.sırada yer alıyor. Çeşitli şirketler ile yaptığı anlaşmalar ile bu parayı kazanan Kendall Jenner, sadece 26 sponsorlu içerik paylaştı. Bu da demek oluyor ki gönderi başına 600.000 dolar kazandı.

İlgili İçerik  İnstagram'ın 2019 Yılı Toplam Reklam Geliri Açıklandı

3 – David Beckham

David Beckham Instagram Geliri
David Beckham Instagram Geliri

Eski İngiliz futbolcu David Beckham, sadece 30 sponsorlu gönderi paylaştı. Anlaştığı şirketlerden 10,7 milyon dolar elde etti.

4 – Selena Gomez

Selena Gomez Instagram Geliri
Selena Gomez Instagram Geliri

Amerikalı şarkıcı Selena Gomez, sadece 9 sponsorlu gönderi paylaşmasına rağmen 4.sırada yer aldı. Yaptığı paylaşım başına 880.000 dolar kazanan Selena Gomez, totalde 8 milyon dolar kazandı. Ünlü yıldızın iş birliği yaptığı markalar arasında Puma ve Coach’da bulunuyor.

5 – Kylie Jenner

Kylie Jenner Instagram Geliri
Kylie Jenner Instagram Geliri

Bu kişi pek yabancı gelmemeli. Listemizin 2.sırasında yer alan Kendall Jenner’in kardeşi olan Kylie Jenner listemizde 5.sırada yer alıyor. Kylie Jenner bu sene sadece 3 sponsorlu içerik paylaştı. Paylaştığı bu 3 içerikten toplam 3 milyon dolar kazandı. Yani gönderi başına 1 milyon dolar kazandı. Dünyanın en geç milyarderi olarak da biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın