Connect with us


Dijital Haberler

2 TB’lık PlayStation 5, Üzücü Fiyatıyla Ortaya Çıktı

Oyuncuların heyecanla beklediği yeni oyun konsolu PlayStation 5, 2 TB’lık versiyonu ile oldukça üzücü bir fiyat etiketine sahip olarak ortaya çıktı.

Zaman:

Tarih:

2 TB'lık PlayStation 5, Üzücü Fiyatıyla Ortaya Çıktı

Dünya çapında milyonlarca kişinin heyecanla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, çok yakında karşımıza çıkacak. Çok yakın bir zamanda satışa sunulacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, 2 TB‘lık versiyonu ile popüler bir Alman alışveriş sitesinde ortaya çıktı. Fakat ortaya çıkan satış sayfasına bakılırsa 2 TB’lık PlayStation 5 fiyatı oyuncuları oldukça üzecek gibi görünüyor.

Son zamanlarda oyun dünyasına olan ilgi oldukça artmış ve oyunlar da fazlasıyla gelişmiş durumda. Gerçeğe çok yakın grafiklere, oldukça iyi oynanışa sahip olan video oyunları, eskisine göre çok daha yüksek boyutlara sahip. Yeni video oyunları artık 100-150 GB boyutlarına ulaşırken, bu da oyuncuların daha yüksek disklere sahip ekipmanlar, bilgisayarlar ve konsollar almasını zorunlu kılıyor.

Eski oyun konsollarına baktığımızda 500 GB artık işe yaramayacak gibi görünüyor. Çünkü böyle bir konsol yeni oyunlardan ancak 3-4 tanesini alabilir. Bir oyun konsolunun içerisinde yalnızca 3-4 oyun olduğunu düşünürsek bunun oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple teknoloji şirketleri de bu konuda daha iyi adımlar atmaya başlıyor. Teknoloji devi Sony, yeni konsolunu 2 TB’lık bir versiyon ile satışa sunmaya hazırlanıyor. Fakat oyuncuları oldukça üzebilecek bir fiyat etiketiyle.

Benzer içerik:  Assasin's Creed Valhalla Türkiye Satış Fiyatı Belirlendi
2 TB'lık PlayStation 5, Üzücü Fiyatıyla Ortaya Çıktı Oyuncuların heyecanla beklediği yeni oyun konsolu PlayStation 5, 2 TB'lık versiyonu ile oldukça üzücü bir fiyat etiketine sahip olarak ortaya çıktı.

Hemen yukarıda da göreceğiniz gibi PlayStation 5 oyun konsolunun 2 TB’lık versiyonu, yaklaşık 1.000 Euro‘luk fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. 975 Euro’luk fiyatıyla oyuncuları üzen 2 TB’lık PlayStation 5, güncel kur ile Türk Lirasına çevirdiğimizde 8.665 TL+vergiler olarak karşımıza çıkıyor. 1.000 Euro’luk fiyat etiketiyle Almanya’da otomobil sahibi bile olunabildiğini unutmamak gerek.

Dilerseniz güncel teknoloji ve oyun haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir